Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Sokol Zdemyslice (muži) - SK Petřín Plzeň 7:4 (2:2)

7. 8. 2020

TJ Sokol Zdemyslice (muži) - SK Petřín Plzeň  7:4 (2:2) Šiml, Hönig, Kacerovský, Šedivý

Druhá konfrontace s dospěláckým fotbalem znamenala výlet do Zdemyslic, kde jsem se utkali s místním A týmem. Za deštivého počasí na výborně připraveném trávníku jsme odehráli herně povedený zápas, kterému by slušel přiznivější výsledek pro nás. Na hřišti jsme působili fotbalovějším dojmem, ale během utkání jsme vytvořili několik hrubých, až laciných chyb, které domácí trestali. Skóre zápasu jsme otevřeli my, kde se krásnou křížnou střelou trefil k pravé tyči Olda Šiml. Vedení nám ale nevydrželo dlouho, kdy jsme si o minutu déle v pokutovém území dávali tak dlouho přednost, až míč pohotově do naší sítě uklidil domácí útočník. O pět minut se domácí dostali do vedení, kdy náš obránce netrefil při odkopu z našeho pokutového území míč, ten jenom lehce posunul k nohám soupeře, který do odkryté branky nezaváhal. Do konce prvního poločasu se nám ještě podařilo vyrovnat, kdy se na pravé straně uvolnil Tadeáš Sieber, přesným centrem oslovil nabíhajícího Kubu Höniga, který pohotovou střelou vyrovnal na poločasových 2:2.  Vstup do druhého poločasu jsme měli hrůzostrašný, kdy špatnou rozehrávku našich stoperů využili domácí k vedení na 3:2. V 60. minutě to už bylo o dvě branky, kdy jsme domácím darovali čtvrtý gól. Náš brankář ve snaze o rychlou rozehrávku nahrál domácímu presujícímu útočníkovi míč na nohu, který svůj solový nájezd na branku gólově zvládl. Aby toho nebylo málo, tak o minutu později domácí hráč předvedl svojí pohotovost a genialitu, kdy se za půlící čárou zbavil našeho hráče a lobovanou střelou z dobrých 40 metrů přehodil našeho brankáře. V této fázi utkání jsme nebyli horším týmem, ba naopak, ale hroznými, školáckými  chybami jsme domácím darovali vedení. Na hrůzostrašných 6:2 jsme domácím opět pomohli, když náš obránce opakovaně nepřesnou rozehrávkou a nahrávkou míče téměř na nohu soupeře vyslal domácí do rychlého brejku, kteří nabídnutou šancí nepohrdli. Kluci se ale nevzdali, zvedli hlavy a dál pokračovali v kombinační hře a chtěli s nepříjemným výsledkem ještě něco udělat. V 75. minutě Filip Hofman odcentroval do vápna, v hlavičkovém souboji uspěl Patrik Šedivý, kdy z jeho hlavy míč putoval do branky, ale byl zde ještě připravený i Sam Kacerovský, který ho nekompromisně uklidil do branky domácích. V 84. minutě na rozdíl dvou gólů snížil Patrik Šedivý, který si naběhl na průnikovou přihrávku od Davida Hrdiny a podél vyběhnutého brankáře skóroval. Ve snaze snížit na rozdíl jednoho gólu podnikli do naší otevřené obrany domácí hráči rychlý smrtící brejk a uzavřeli tak skóre pohledného zápasu na konečných 7:4. Domácím fotbalistům bychom chtěli poděkovat za férovost během utkání a kvalitně připravený trávník !!!! za nepříliš příznivého deštivého počasí. Za týden nás čeká předposlední přípravný zápas v Domažlicích s U17, takže doufám, že ho zvládneme stejně dobře, jako na jaře.

Branky: Šiml, Hönig, Kacerovský, Šedivý

Asistence: Hofman, Sieber, Šedivý, Hrdina

Sestava: všichni (absence Gožo, Pleticha, Kolářík)