TJ Malše Roudné - SK Petřín Plzeň U18 1:2 (1:2)

3. 9. 2022

TJ Malše Roudné - SK Petřín Plzeň U18  1:2 (1:2)  Trojan, Lank

Do Malše jsme jeli s cílem urvat nějaké bodíky, ale věděli jsme že to nebude vůbec jednoduché, protože do dnešního kola byl soupeř stoprocentní. Od úvodních minut jsme domácí zaskočili aktivním pojetím hry, výborným pohybem, kdy jsme je dostali pod tlak a vypracovali si nadějné příležitosti ke vstřelení branky. Bohužel jsme ale zase byli nepřesní v koncovce a nedařilo se nám ani zahrávání standardek - rohových kopů, kterých jsme během prvních patnácti minut nasbírali šest. Zaslouženého vedení jsme se dočkali ve 25. minutě, kdy se po pravé straně protáhl Aleš Trachta, jehož adresný centr pohotově uklidil do branky Lukáš Trojan. Po vstřelené brance jsme nadále kontrolovali hru, domácí téměř do ničeho nepustili, ale ....  Běžela 35. minuta a my jsme domácí hloupou chybou posadili do sedla. Je neuvěřitelné, co dokážeme vymyslet. Při rozehrávce s míčem pod kontrolou jsme tak dlouho váhali, až se ho zmocnil útočník domácích a svůj sólový nájezd na Jardu Vytiska proměnil ve vyrovnávací gól. Domácí začali zlobit, gól je povzbudil a s velkým štěstím a dobrými zákroky Járy Vytiska  jsme přečkali jejich dvě nadějné šance.  Dvě minuty před koncem prvního dějství Aleš Trachta poslal nepříjemný centr před branku  Malše, tam míč po několika odrazech doputoval k volnému Dominiku Lankovi, který ho uklidil, kam jsme si všichni přáli. Poločasové vedení 1:2 jsme si zasloužili, protože jsme bylil lepším týmem a rovněž jsme si vypracovali víc šancí ke vstřelení branky. Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního, neustoupili jsme z aktivního pojetí hry, vytvářeli si šance a výborně hrající obrana si poradila s veškerými ataky domácích. Domácí hru s ubývajícím časem překlopili na svojí stranu, ale jejich akce končili u našeho vápna. Tříbodový zisk nám mohl v 77. minutě přiblížit Matěj Novák, jenže jeho střelecký pokus z malého vápna zlikvidoval neskutečným zákrokem domácí brankář. Do konce hracího času se skóre zápasu už nezměnilo, kdy jsme aktivní hrou domácí do ničeho nepustili. Z Malše si tak vezeme důležité tři body, které nám zpříjemní dlouho cestu domů.

Branky: Trojan, Lank

Asistence: Trachta 2

ŽK: 14´ Lank, 90´ Novák