TJ Lokomotiva České Budějovice - SK Petřín Plzeň U18 4:1 (2:0)

1. 10. 2022

TJ Lokomotiva České Budějovice - SK Petřín Plzeň U18 4:1 (2:0)  Hájek

Kdo nebyl neuvěří, tak by se dal charakterizovat zápas na půdě aktuálního lídra soutěže Lokomotivy České Budějovice. Do samotného utkání jsme vstoupili se zdravým respektem k soupeři, aktivně s vysokým napadáním rozehrávky. Viditelně zaskočení domácí kupili chybu za chybou, dostávali jsme se do přečíslení a vytvářeli si gólové příležitosti. Chyběla tomu však lepší finální fáze a lepší výběr místa v pokutovém území. První gólovou příležitost si po čtyřech minutách hry vypracovali domácí, kdy jsme přestáli díky reflexním zákrokům Járy Vytiska nebezpečný závar, ale to bylo na dlouhou dobu ze strany domácích vše. My jme podnikali rychlé útoky, několikrát jsme průnikovými přihrávkami rozebrali obranu Lokomotivy, ale naše koncovka byla místy opravdu žalostná. V šesté minutě jsme dokonce nastřelili Matějem Novákem tyč budějovické svatyně. Jenže do vedení se dostali domácí, kteří mají opravdu velmi dobrý a rychlý přechod do útoku, kdy jsme si nepohlídali na naší pravé straně nejlepšího střelce Lokomotivy, kerý si míč navedl k pokutovému území a přihrávkou do prostoru penalty vybídl ke skórování svého volného spoluhráče. Ani po obdržené brance jsme neustoupili ze své nátlakové hry a odměnou nám byl vyrovnávací gól z kopačky Dominika Lanka. Jenže k údivu všech i domácích diváků, kteří nám dali po zápase za pravdu, pomezní rozhdočí signalizoval ofsajd, který viděl pouze on a vstřelená branka po dlouhých debatách nebyla uznána.  Ani to nás nezlomilo, domácí jsme přehrávali a ty s vypětím všech sil drželi jednobrankové vedení. Pak se opět potvrdilo známé fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš".  Běžela 31. minuta, do sólového úniku se dostal Dominik Lank, ale jeho střelecký pokus bravůrním zákrokem zneškodnil domácí brankář. Z následného protiútoku domácí po rychlém kontru odskočili do dvoubrankévého vedení. O pět minut později v naší další gólové šanci neuspěl smolař zápasu Dominik Lank, kterého opět famózně vychytal brankář Lokomotivy.  Na poločasovou přestávku jsme odcházeli za stavu 2:0, což bylo vzhledem k vývoji a velkému množství šancí pro nás hodně kruté. Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním, že zápas zkusíme zdramatizovat, otočit ho, protože podle předvedeného výkonu z prvního dějství to nebylo nemožné. Jenže po dvou minutách hry jsme si nepohlídali centr do pokutového území, tam si nejvýše naskočil domácí útočník a ačkoliv si Jára Vytisk na míč sáhl, skončil v síti naší branky. Ani vedení o tři branky nás nezlomilo a Dominik Lank mohl chvíli na to snížit. Bohužel si míč hlavou posunul vedle vyběhnutého brankáře silněji než chtěl a tento skončil těsně vedle tyče a doběhl ho k naší smůle těsně za autovou čárou. Po hodině hry jsme se gólové radosti přeci jenom dočkali, kdy Lukáš Trojan hezkou průnikovou přihrávkou mezi obránce našel Josefa Hájka, který využil své rychlosti, navedl si míč k hranici velkého vápna soupeře, na jehož následnou křížnou střelu byl domácí brankář krátký. Snížení na rozdíl jedné branky měl na noze aktivně hrající Josef Hájek v 67. minutě, kterého však tváří v tvář vychytal výborný domácí brankář. S přibývajícím časem klukům docházela šťáva z náročného stylu hry, domácí hru vyrovnali a dostali se i oni do přílěžitostí ke skórování, kdy jednu z nich v 73. minutě využili v podobě čtvrtého gólu, čímž definitivně udělali tečku za pro nás smolným zápasem. Kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovný a fyzicky náročný styl hry, kterému scházeli pouze góly. Domácí nám dali pořádnou lekci z produktivity a názorně předvedli proč mají nejlepší útok soutěže.  Hořkost porážky umocňovali pozápasové komenty domácích, kteří opakovaně uznali náš výkon, s tím že takovým rozdílem jsme si prohrát nezasloužili a být v koncovce přesnější, měli by to domácí hodně těžké.

Branky: Hájek

Asistence: Trojan