TJ Jiskra Domažlice - SK Petřín Plzeň U18 1:4 (1:2)

14. 10. 2022

TJ Jiskra Domažlice - SK Petřín Plzeň U18  1:4 (1:2)  Rampa, Kolářík, Kyklhorn, Trojan

V Domažlicích nás nečekal jedoduchý zápas, ale bodovým ziskem jsme chtěli odčinit předchozí nepovedený zápas s Pískem. Vstup do utkání nám nevyšel, kdy jsme v prvních pěti minutách čelili dvěma gólovým šancím Jiskry, kdy se zaskvěl výtečnými zákroky Jára Vytisk. Postupem času jsme hru vyrovnali, vytvořili si herní převahu, byli jsme aktivnější, za což jsme byli odměněny vedoucí brankou z kopačky Vaška Rampy. Po gólu už volalo zakončení Pepy Šnebergera, kterého krásně uvolnil do prostoru penalty průnikovou přihrávkou Lukáš Trojan, kdy se následně  brankářem vyražený míč dostal k volnému Vaškovi  Rampovi, který nadvakrát míč protlačil do branky Jiskry. Jenobrankové vedení nás uklidnilo a o deset minut později jsme po hezké kombinační akci přidali druhý gól. Vena Rampa vypresoval míč, posunul ho na Pepu Šnebergera, který našel chytrou přihrávkou na hranici velkého vápna volného Venu Koláříka, který technickou střelou k tyči domácí branky skóroval. Jenže, jak to u nás bývá v poslední době zvykem tři minuty poté, jsme nedůrazem před naším pokutovým územím darovali domácím rohový kop, po jehož rozehrání se nám míč podařilo odehrát, ale  pouze k volnému hráči stojícím před velkým vápnem, který míč vrátil na naší branku a k překvapení všech skončil až v síti naší branky. Snižující branka domácí povzbudila, naši aktivitu přibrzdila, takže až do konce prvního poločasu se hrál vyrovnaný zápas. Vstup do druhého poločasu nám vyšel lépe než do prvního, drželil jsme míč, měli ho pod kontorlou, domácí do ničeho vážného nepouštěli, ale ve finální fázi se nám opět nedařilo. Po hodině hry jsme se přeci jenom prosadili Matějem Kyklhornem, který technickou střelou k tyči zakončil drzou individuální akci Veny Koláříka, který se protáhl do pokutového území Jiskry a zpětnou přihrávkou našel autora naší třetí branky. Střelecký účet zápasu uzavřel Lukáš Trojan, který rozvlnil síť domácí branky dalekonosnou střelou z hranice velkého vápna po asistenci Adama Černého. Z Domažlic jsme si odvezli zcela po zásluze tři body, kdy jsme byli herně lepším týmem, předvedli jsme velmi kvalitní týmový výkon s velkým nasazením. Zápas se povedl Matějovi Kyklhornovi, který po svém příchodu na trávník rozhýbal defenzivní řady Jiskry svým nepříjemným napadáním a důraznou hrou.

Branky: Rampa, Kolářík, Kyklhorn, Trojan

Asistence: Šneberger 2, Kolářík, Černý