SKP České Budějovice U19 - SK Petřín Plzeň 0:7 (0:3)

14. 5. 2022

SKP České Budějovice U19 - SK Petřín Plzeň 0:7 (0:3) Frank 2, Hofman 2, Řeřicha, Šneberger, Trachta

Zápas na jihu Čech s SKP jsme začali ve velkém stylu a do vedení jsme mohli jít už po půl minutě hry, kdy  na branku domácích postupoval sám Patrik Šedivý, kterému však míč  na nerovném povrchu skočil a jeho střela jen těsně minula pravou tyč. O čtyři minuty později aktivní Patrik Šedivý svojí tvrdou střelou orazítkoval pouze tyč. Domácím dělalo velké problémy naše vysoké napadání při jejich  rozehrávce, aktivní pojetí hry a důraz v osobních soubojích. Odměnou nám byla vedoucí branka, na kterou jsme si museli počkat do 20. minuty, kdy se na naší pravé straně uvolnil Martin Frank, přihrávkou za obranu našel na levé straně zcela volného Filipa Hofmana, který místo zakončení překvapivě vrátil míč prvně jmenovanému, který do odkryté branky chladnokrevně zakončil. Jenže po pár minutách hry jsme udělali první větší chybu a mohlo být vyrovnáno, ale Jarda Vytisk nás reflexivním zákrokem podržel. Nedáš - dostaneš se opět potvrdilo, protože z protiútoku jsme zvýšili na 0:2. Radek Žemlička našel krížným centrem z pravé strany v pokutovém území volného Filipa Hofmana, který z voleje vrátil míč do prostotu penalty, kde se do míče opěřl Martin Frank a nekompromisně skóroval. Dobý výkon jsme korunovali ve 40. minutě třetí brankou, kdy Martin Frank oslovil přihrávkou do levé strany nehlídaného Filpa Hofmana, který ač při zakončení podklouzl překonal českobudějovického brankáře. První poločas jsme zcela po zásluze vyhráli 0:3, kdy domácí borci byli zaskočeni naším presinkem po celém hřišti, aktivitou a dobrým pohybem. Jedinou kaňkou na prvním poločase je zranění Lukáše Saláka, který byl na polovině hřiště po odehrání míče nechutně a nesmyslně dohrán. Ve druhém poločase jsme navázali na výkon z toho prvního a byli jsme to my, kdo udával tempo hry. Neustoupili jsme z presování rozehrávky a domácí byli z našeho aktivního styl hry už hodně nervozní. Naše čtvrtá branka jen potvrdila, že presování domácím silně nevonělo. Martin Frank v 60. minutě svou neúnavnou aktivitou obral o míč českobudějovického obránce, prostrčil ho na nabíhajícího Filipa Hofmana, který si míč navedl do pokutového území a křížnou střelou na zadní tyč zavěsil. Šance na naší straně přibývali a pátého gólu jsme se se dočkali o dvanáct minut později. Lukáš Trojan rozehrál přímý volný kop, jeho centr si v pokutovém území našel Vena Řeřicha a jeho hlavička skončila v síti budějovické branky. Po pátém gólu domácí rezignovali, my jsme měli hru pod kontrlou a tempo z obou stran opadlo. Tenisového kanára uštědřil soupeři v 77. minutě Josef Šneberger, který za brankovou čáru ve skrumáži dokopl míč po střele Lukáše Trojana. Tečku za zápasem udělal v 90. minutě Aleš Trachta, který zužitkoval průnikovou přihrávku Lukáše Trojana, kdy svůj sólový nájezd proměnil technickou střelou kolem vyběhnutého domácího brankáře.  Důležitý zápas v Českých Budějovicích  jsme zvládli na výbornou, zcela po zásluze získali tři body, protože po celou dobu utkání jsme byli lepším týmem.

Branky: Frank 2, Hofman 2, Řeřicha, Šneberger, Trachta

Asistence: Trojan 3, Hofman 2, Frank 2

ŽK: 62´ Kunesch, 79´ Trojan.