Jdi na obsah Jdi na menu

SKP České Budějovice - SK Petřín Plzeň 3:7

27. 5. 2018

SKP České Budějovice - SK Petřín Plzeň  3:7 (Kolářík 2, Hrdina, Klein, Frank, Hofman, vlastní)

Předposlední ligové kolo této sezóny jsme odjeli odehrát na jih Čech, kdy nám byl soupeřem tým SKP České Budějovice. Postavení v tabulce obou týmů nám velelo jediné, a to zisk tří bodů, aby jsme si udrželi 9. místo, právě před SKP. Za tropického počasí jsme nezačali vůbec dobře a už ve 4. minutě prohrávali 1:0. Domácí povzbuzení o vstřelený gól nás přehrávali a my jsme jen z těžka odolávali další gólové pohromě. Byli jsme nedůrazní, chyběl nám pohyb a průběžný stav kluky pravděpodobně znervózněl, protože se zbytečně zbavovali míčů a bránili se kombinaci. Postupem času jsme se ale více dostávali do hry a závěru prvního dějství jsme byli odměněni v podobě gólové radosti, kdy se ve 26. minutě trefil Vena Kolářík, který využil průnikovou přihrávku od Martina Franka - 1:1. Tímto skórem skončila první třetina, ve které jsme ve vetšině času tahali za kratší konec. Po krátkém pohovoru o přestávce kluci vběhli na trávník úplně v jiném rozpoložení a bylo to na jejich hře poznat. Ve 34. minutě jsme šli po zásluze do vedení, kdy se po zpětné přihrávce Vojty Kleina trefil povedenou střelou David Hrdina. Po dvou minutách bylo ještě veseleji, kdy se na levé straně uvolnil Honza Domanský, utekl svému strážci a přihrávkou pod sebe vyzval ke vstřelení gólu Vojtu Kleina, který nabídkou nepohrdl a rozvlnil síť českobudějovické branky potřetí - 1:3.  Dvoubrankové vedení nám ale nevydrželo dlouho, protože téměř po rozehrání se v obranné činnosti nedohodli na dlouhý nákop naši zadáci, dávali si tak dlouho přednost, až jim míč vyfoukl útočník soupeře a podél vyběhnutého našeho brankáře pohodlně skóroval - 2:3. Tento stav vydržel až do konce druhé třetiny, kdy si oba týmy vytvořili několik nadějných příležitostí ke skórování, ale v koncovce zklamali. Hrál se vyrovnaný zápas, kdy si oba týmy nedarovali ani centimetr hřiště zadarmo. Úvod třetí třetiny přinesl opět vyrovnaný mač, kdy se šance střídaly na obou stranách. V 78. minutě jsme ale nezachytili rychlý brejk domácích a rázem bylo vyrovnáno - 3:3. Poslední desetiminutovka zápasu nám ale vyšla náramně. V 81. minutě se šikovně uvolnil Vojta Klein a přihrávkou přes příč obranného pásma domácích oslovil Martina Franka, který nám pěknou střelou vrátil vedení. O tři minuty později Filip Hofman elegantně přiťukl míč na středu hřiště rozběhlému Venovi Koláříkovi, který střelou podél brankáře zvýšil na 3:5. Neuběhla ani minuta a bylo to už 3:6. Filip Hofman si naběhl na přesnou dlouhou přihrávku Adama Hrdličky, rozkmital své rychlé nohy, udělal kličku brankáři a pohodlně zavěsil do prázdné branky. Definitivně domácí zlomil David Hrdina, který v 87. minutě z právě strany prudce ocentroval před českobudějovickou branku, kdy si jeho centr nešťastně srazil do vlastní branky jeden z obránců - 3:7. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího, takže jsme mohli spolu s fanoušky slavit zisk tří bodů.

Kluci si za svůj výkon, kromě úvodních 20 minut zápasu zaslouží pochvalu, protože v úmorném vedru předvedli velice dobrý týmový výkon.

Branky: Kolářík 2, Hrdina, Klein, Frank, Hofman, vlastní

Asistence: Klein 2, Frank, Domanský, Hofman, Hrdlička