SKP České Budějovice - SK Petřín Plzeň 2:4 (2:2)

3. 9. 2018

SKP České Budějovice - SK Petřín Plzeň 2:4 (2:2)  Kobes2, Hönig, Hrdina

K prvnímu mistrovskému zápasu jsme cestovali na jih Čech, konkrétně Českých Budějovic, kde nás čekal souboj s týmem SKP České Budějovice. Po příjezdu do sportovního areálu nám bylo jasné, že se jedná o ročník 2006 SK Dynama České Budějovice, se kterými jsme se potkávali v žákovské 1. lize a vzájemné souboje byli vždy velmi náročné, protože mlaďoši z Dynama patří ke špičce mládežnického fotbalu. A začátek zápasu odpovídal našim prognostikám. Dynamáci byli od úvodních minut kombinačně a pohybově lepší, kluci se nemohli udržet na míči a byli tempem domácích očividně zaskočeni. Nám se nedařilo téměř nic, velmi snadno jsme přicházeli o míče a když jsme se dostali do slibné příležitosti, trestuhodně jsme s ní naložili. V 9. minutě přišel za naší ne dobrou hru trest, kdy domácí využili rychlý brejk po naší levé straně, kdy následný centr útočník Dynama pohotově uklidil do naší  branky. Ve 24. minutě jsme museli neplánovaně střídat, kdy s bolestí hrajícího Oldu Šimla vystřídal David Lhoták. Kluci se častěji  tlačili k brance domácích, ale vždy tomu chyběl klid v předfinální fázi a někdy i v zakončení. První vážnější šance, která zaváněla gólem jsme se dočkali až ve 28. minutě, kdy po hezké průnikové přihrávce od Kuby Höniga se téměř sám na brankáře řítil Filip Hofman, ale jeho střela podél vyběhnutého brankáře jen těsně minula branku. Gólu jsme se však ale dočkali hned z rozehrání autu, kdy domácí brankář špatně vykopl a míče se zmocnil Kuba Hönig, připravil si ho ke střele a pěknou ranou vyrovnal 1:1. Vyrovnávající branka kluky povzbudila a na hřišti jsme převzali iniciativu. Výsledkem našeho zlepšeného výkonu byl rohový kop, který hlavou přizvedl Honza Domanský a David Hrdina po správném náběhu na zadní tyč míč uklidil do českobudějovické branky 1:2. Dlouho jsme se z jednobrankového vedení neradovali, kdy jsme trestuhodně nechali hrát s míčem hráčku Dynama, která nabídnutého volného prostoru využila, navedla si míč na hranici šestnáctky a krásnou střelou přehodila Ondru Petra. Hned vzápětí jsme museli neplánovaně ze zdravotních důvodů střídat i podruhé, kdy Filipa Hofmana nahradil Dan Křemenák. Za zmínku z prvního poločasu stojí napsat ještě to, že domácí nastřelili tyč a Ondra Petr předvedl několik dobrých zákroků. Do druhého poločasu jsme provedli další hráčskou změnu, kdy Ondru Nového vystřídal Martin Olach. Kluci byli nabádáni k větší aktivitě, k zlepšení pohybu bez míče, ale obraz hry se po změně stran skoro vůbec nezměnil. Ve 45. minutě přišlo dvojí střídání, kdy Martina Franka vystřídal Matyáš Kobes a Venu Koláříka nahradil Fanda Gožo. Postupem času jsme soupeře začali přehrávat, ale spíše to bylo díky naši fyzické vyspělosti. V 55. minutě čerství hráči na hřišti zakombinovali, kdy Fanda Gožo přihrál Matyášovi Kobesovi, který se na hranici šestnáctky šikovně uvolnil a brankáři domácích nedal pěknou přízemní střelou žádnou šanci. V 63. minutě jsme už odskočili na rozdíl dvou branek, kdy Kuba Hönig pěknou přihrávkou za obranu oslovil k úprku Dana Křemenáka, který povedeným centrem našel v pokutovém území Matyáše Kobese, který s mírnou dávkou štěstí zvýšil na 2:4. Vedení o dva góly jsme udrželi až do konce zápasu, takže si z horké půdy "SKP" České Budějovice odvážíme první tři body v české divizi žáků. Zisk tří bodů těší, ale předvedená hra už nikoliv. V porovnání se zápasem s Karlovými Vary lze naše vystoupení brát jako hodně nepovedené, kdy jsme téměř nepředvedli žádné fotbalové atributy, kterými jsme se zdobili ve Varech.

Branky: Kobes 2, Hönig, Hrdina

Asistence: Domanský, Křemenák, Gožo