SK Střešovice 1911 - SK Petřín Plzeň 3:4 (1:2)

SK Střešovice 1911 - SK Petřín Plzeň 3:4  (1:2)  Sieber, Hofman, Hönig, Pleticha

Venkovní zápas s týmem SK Střešovice měl mít podle papírových předpokladů a současnému postavení v tabulce pro mnohé z nás jasný průběh a přivést si tři body před sobotním zápasem s Táborskem bylo snad povinností. Všichni ale víme, jak takové zápasy dopadají, že může dojít k podcenění soupeře k laxnímu přístupu s vědomím „nám se nemůže nic stát, nějak to dáme, apod.“ Kluci byli celý týden připravováni na to, aby zápas odjezdili jako ty poslední, hráli zodpovědně a zapomněli na postavení obou týmů v tabulce, že jednou černá série domácích může skončit a takhle pořád dokola. A jak to vlastně dopadlo?  Po několika změnách v základní sestavě a rozestavení se do branky po dlouhé době v soutěžních zápasech postavil Jakub Martínek. Do zápasu jsme vyrukovali se dvěma klasickými útočníky Fandou Gožem, kterému se v poslední době střelecky dařilo a Martinem Frankem, který po svém uzdravení na trénincích hýřil elánem, nasazením a kvalitní koncovkou. Trenérský záměr byl z rozestavení zcela jasný, rychlá útočná hra plná nasazení a snaha co nejdřív vstřelit branku a tím domácí otupit. Začátek utkání byl ale úplně jiný, než jsme čekali. Domácí se do nás s buldočí silou zakousli a nenechali nás vůbec hrát. Byli to právě oni, kdo si v úvodu vypracoval slibné příležitosti k zakončení. Nám se nedařilo téměř nic, čímž jsme se prezentovali v předchozích povedených zápasech. Chyběl nám pohyb bez míče, chuť kombinovat a hlavně jsme se přizpůsobili hře domácích a chvílemi se hrál fotbalový tenis, kdy míč létal vzduchem ze strany na stranu. Až ve 14. minutě jsme se blýskli ojedinělou kombinační akcí, která snesla velké parametry moderního fotbalu. Míč z naší obrany po ose šesti hráčů, kteří ho odehráli maximálně z druhého doteku, se přes levou stranu dostal až na střed hřiště k Danovi Křemenákovi, který na hranici velkého vápna zachoval klid a pěknou přihrávkou do pravé strany pokutového území oslovil Tadeáše Siebera, pro kterého vstřelit gól už nebylo těžké, 0:1.  Za pět minut bylo veseleji, kdy si Filip Hofman narazil míč s Danem Křemenákem, vběhl do pokutového území, po několika šťastných odrazech míč udržel, a přes vyběhnutého brankáře skóroval. Vedení 0:2 v 19. minutě, dalo by se říct očekávaný průběh, i když domácí za námi v ničem nezaostávali, ba naopak. Ve 25. minutě jsme naší nedobrou hrou nabídli domácím další šanci a tentokrát už bylo zle. Kuba Martínek chybnou rozehrávkou na nohu soupeře nabídl domácímu útočníkovi gólovku, kdy první atak Kuba Martínek napravil, ale při dorážce, kterou si chtěl sebrat ze vzduchu, mu míč vypadl z rukavic před prázdnou branku a pro domácího hráče vstřelení kontaktního gólu už nebyl problém. A stalo se přesně to, co jsme nechtěli. Soupeř za svojí zarputilost byl odměněn gólem a my jsme se dostali pod psychický tlak a najednou to nešlo ještě víc než před obdrženým gólem. První poločas tedy skončil 1:2 a nutno podotknout, že moc fotbalové krásy nepřinesl. O přestávce jsme provedli první změnu v sestavě, kdy Oldu Šimla nahradil Kuba Hönig. Ten v plné kráse předvedl, v čem je jeho síla a prvním dotykem s míčem po rozehrávce dlouhým přesným pasem našel v náběhu Filipa Hofmana, který se však  tváří v tvář s brankářem Střešek neprosadil.  Příchodem Kuby Höniga naše hra ožila, ale pořád tomu chyběla přesnost, prostě jsme se nemohli fotbalově chytit. Ve 45. minutě proběhlo druhé střídání, kdy na trávník vběhl Martin Olach místo Fandy Goža. A byl to Martin Olach, který svým pohybem a drzými průniky rozhýbal naší pravou stranu. V 51. minutě naše početné fans zmrazil domácí hráč, který se díky našemu tradičnímu nedůrazu před hranicí velkého vápna dostal k míči a sraženou střelou, obloučkem za tyč přehodil Kubu Martínka, který se za míčem marně natahoval. My jsme však přispěchali s rychlou odpovědí, kdy se v 52. minutě na levé straně pokutového území ocitl v dobré příležitosti Filip Hofman, který však při zakončení podklouzl, ale při druhém pokusu to dobře vyhodnotil, zvolil zpětnou přihrávku na Kubu Höniga, který svými pověstným projektilem málem roztrhl síť domácí branky. Hned poté jsme střídali potřetí, kdy Dana Křemenáka vystřídal Vena Kolářík. V 55. minutě kopal Kuba Hönig rohový kop a na jeho centr si naskočil Honza Pleticha a svým důrazem v souboji přetlačil svého strážce a hlavou nám vrátil dvoubrankové vedení. Domácí borci však k našemu údivu nesložili zbraně a hned po dvou minutách se jim podařilo snížit, kdy využili rychlý brejk, který mírně zaváněl postavením mimo hru. Stav 3:4 dával domácím pořád naději získat první body v soutěži a nám naopak svazoval nohy a dostával nás pod ještě větší psychický tlak. V 67. minutě nás od pohromy pravděpodobně zachránil za cenu žluté karty Radek Žemlička, který hraním ruky překazil slibně se rozvíjející přečíslení 2 na 1.  V 68. a 69. minutě jsme provedli další dvě střídání, kdy Martina Franka nahradil Ondra Petr a Filipa Hofmana vystřídal Matěj Novák. Klinickou smrt jsme přečkali v 70. minutě. Dlouhý nákop z přímého kopu téměř z půlky hřiště se snášel do našeho pokutového území, Kuba Martínek s vyběhnutím a hraním míče zaváhal, míč se po několika odrazech dostal na kopačky domácího borce, který pohotově vystřelil, ale Kuba Martínek napravil své zaváhání a zachránil nám tak zisk plného počtu bodů.  Ze hřiště posledních Střešovic si po hodně nepovedeném výkonu odvážíme tři body s hořkou příchutí vítězství.  Pokud se za týden budeme prezentovat tímto způsobem proti Táborsku, se kterým si to v přímém souboji rozdáme o druhé místo, tak to nebude moc příjemné vystoupení.

Branky:  Sieber, Hofman, Hönig, Pleticha

Asistence:  Křemenák 2, Hofman, Hönig

ŽK:  67´ Žemlička