SK Slavia Praha - SK Petřín Plzeň U19 3:1 (0:0)

17. 8. 2022

SK Slavia Praha - SK Petřín Plzeň U19  3:1 (0:0) Šneberger

Netradičně ve středu jsme cestovali do Prahy k zápasu se Slávii Praha. Jakýkoliv bodový zisk ze hřiště favorizované Slávie, by měl pro nás cenu zlata, a rovnalo by se to malému fotbalovému zázraku.  Od úvodních minut hráči Slávie ukázali svojí sílu a dostali nás pod velký tlak. V první půlhodinovce hry si vypracovali několik gólových příležitostí, ale Ondra Petr v naší brance čaroval a držel naše naděje. Když už ho domácí překonali, pomohlo nám dvakrát břevno naší branky. Velký tlak Slávie jsme s vypětím všech sil a štěstí přestáli a ke konci prvního poločasu jsme zahrozili i my, kdy Honzovo Flachsovo střelu brankář s velkou námahou zlikvidoval. Na poločasovou přestávku se odcházelo za remízového stavu 0:0. Do druhého poločasu poslala Slávie na hřiště své dvě nové akvizice, hráče z jiného kontinentu, na nichž bylo už při rozcvičení vidět, že jsou jinde. Jejich rychlost a práce s míčem byla lahodou pro oko fotbalového "fajnšmekra". Paradoxně jsme ale ve druhém dějství první zahrozili my, kdy se střela Filipa Hofmana s mírnou tečí domácího borce zastavila na břevně slávistické svatyně. Pak zase převzali otěže zápasu do ruky hráči Slávie, kdy oba nově střídající hráči předváděli svůj um.  Jenže my měli  v brance Ondru Petra, který svými zákroky přiváděl domácí k šílenství. Nehráli však jenom domácí i my jsme se dostávali do nadějných příležitostí. Obzvlášť hlavička Aleše Trachty, ze 65. minuty, kterou slávistický gólman vyškrábl konečky prstů, volal po gólu. Jenže o pět minut později jsme už inkasovali. Nebylo to nějakým vykombinováním, ale po dalekonosné "pumelenici" z dobrých 25 metrů, kdy hráč Slávie vymetl pravou šibenici naší branky. Soupeř se dostal po vstřelené brance do pohody a hned po dvou minutách předvedl své rychlé nohy střídající Afričan ve službách sešívaných, kdy se okolo našich hráčů přehnal jako pendolino a po kličce Ondrovi Petrovi zavěsil do prázdné branky. Kluci se ale nevzdali, makali a chtěli vykřesat malou naději na bodový zisk v podobě kontaktní branky. Jenže otevřené obrany využili domácí ke vstřelení  třetí branky, kterou definitivně rozhodli o osudu utkání. Čestného úspěchu jsme se dočkali minutu před koncem, kdy si na zpětnou přihrávku Martina Franka naběhl do pokutového území domácích Pepa Šneberger a pěknou střelou upravil skóre na konečných  3:1 pro Slávii. Kluci zaslouží za bojovný, fyzicky náročný výkon uznání, protože ještě v 72. minutě drželi na hřiště velkého favorita soutěže remízový stav.

Branky: Šneberger

Asistence: Frank

ŽK: 88´ Trachta