SK Senco Doubravka - SK Petřín Plzeň U18 0:6 (0:1)

28. 3. 2023

SK Senco Doubravka - SK Petřín Plzeň U18 0:6 (0:1) Šneberger 4, Novák, Hrdina

Malé plzeňské derby se Sencem jsme začali velmi dobře a hned ve druhé minutě  šli do vedení. Matěj Kyklhorn donutil důrazným  presinkem k chybě domácího obránce, míče se zmocnil Matěj Novák a pohotovou  střelou nás poslal do vedení. Postupem času tempo hry opadlo, z obou stran se nehrál pohledný fotbal, byl to spíš boj o každý kousek hřiště. Fotbalové podívané nepřálo ani počasí, kdy si silné poryvy větru pohrávali s míčem víc než samotní hráči.  Klukům se nedala upřít snaha, bojovnost, ale chyběla tomu větší kvalita v mezihře, kombinaci. Druhý poločas byl z naší strany o hodně lepší.  Kombinační hra s vysokým napadáním rozehrávky soupeře, dělala domácím velké problémy. Na druhou branku, která by nás uklidnila jsme čekali až do 66. minuty. Po dobrém tlaku na rozehrávku zadáků Senca jsme je donutili k chybě, míč vybojoval Josef Šneberger, v pokutovém území domácích si pohrál se dvěma protihráči, aby pak neméně hezkou střelou zvýšil na rozdíl dvou branek. O sedm minut později jsme předvedli rychlý protiútok, kdy se po naší pravé straně prohnal kolem obránce Martin Frank, přízemním centrem za obranu našel volného Josefa Šnebergera, pro kterého dopravit míč do sítě branky Senca byla lahůdka (0:3). V 77. minutě našel Josef Šneberger přesným centrem v pokutovém území soupeře  Davida Hrdinu, který elegantně patou usměrnil míč do branky domácích. Opařené hráče Senca po minutě hry dorazil fantom derby Josef Šneberger, který svým neúnavným napadáním obral o míč váhajícího obránce a opět povedenou střelou na zadní tyč uzavřel svůj zápasový hattrick. Zdrcující desetiminutovku pro domácí dokonal  Josef Šneberger, kterého do brankové příležitosti vyslal Honza Kunesch. Prvně jmenovaný si navedl míč do pokutového území domácích, zde si z obránců udělal tréninkové kužele a chladnokrevně gólově zakončil, kdy mu na čtyři zásahy stačilo čtrnáct minut. Zaslouženě jsme po zlepšeném výkonu ve druhém poločase získali 3 body, vrátili domácím podzimní porážku a poskočili na páté místo v tabulce.

Branky: Šneberger 4, Novák, Hrdina

Asistence: Kyklhorn, Frank, Šneberger, Kunesch

ŽK: 37´ Kyklhorn