SK Pteřín Plzeň U19 - Viktorka Žižkov 2:2 (1:2)

24. 4. 2023

SK Pteřín Plzeň U19 - Viktorka Žižkov  2:2 (1:2) Salák, Flachs

Úvod zápas s Viktorkou Žižkov byl v našem podání hrůzostrašný. V první minutě jsme si sice vypracovali gólovou příležitost, ale Patrik Šedivý pouze nastřelil  nohy pohotového brankáře hostů. Z proti útoku jsme však inkasovali, a opět se potvrdilo fotablové pravidlo "nedáš, dosatneš" O tři minuty později bylo ještě hůř, kdy jsme nezachytili rychlý brejk soupeře a bylo to 0:2 !!. Sice se nám podařilo v 8. minutě snížit, ale gól nebyl správně uznán kvůli postavení našeho hráče mimo hru. Obdržené dva rychlé góly nás  nezlomily, naopak to kluky probralo a postupem času jsme dění na hřišti převážli na naší stranu. Po zbytek prvního poločasu jsme byli lepší, vytvářeli jsme si šance a za aktivitu jsme byli odměněny snížující brankou. Adam Urbánek aktivním presingem donutil zadáky Viktorky k chybné rozehrávce, k míči se dostal Lukáš Salák a výstavní střelou skóroval. Tento stav vydržel do poločasové přestávky. Ve druhém dějství jsme chtěli pokračovat v aktivní hře, ale už to nemělo potřebnou jiskru a rychlost. Klukům se ale nadala upřít snaha o vyrovnání. Když se už zdálo, že hosté z Žižkova budou brát tři body dostali jsme se v poslední minutě nastavení k rohovému kopu. Do pokutového území šel i Ondra Petr, který vnesl zmatek do hostující obrany. Na centr z rohového kopu Jana Tremla si naskočil nejvýš Jan Flachs a hlavičkou stejně jako proti Slávii, nám zajistil hodně cenný bod.

Branky: Salák, Flachs

Asistence: Urbánek, Treml

ŽK: 65´ Flachs