SK Petřín Plzeň U19 - Vorwärts Röslau 5:2 (4:1)

19. 2. 2024

SK Petřín Plzeň U19 - Vorwärts Röslau 5:2 (4:1) Hofman 2, Holmik, Olach, Trojan

V dalším přípravném utkání jsme hostili tým hrající německou landesligu Vorwärts Röslau. Začátek byl z obou stran opatrný, ale s přibývajícími minutami jsme se osmělovali a v sedmé minutě šli do vedení. Na rohový kop Filipa Hofmana si nikým nehlídán naskočil Matyáš Holmik a přesnou hlavičku pod horní tyč skóroval. Nadále jsme pokračovali v aktivní hře a o to nám přineslo ve 13. minutě ovoce. Martin Olach dobrým presinkem vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, zmocnil se míče navedl si ho blíž k pokutovému území a střelou podél vyběhnutého brankáře nás poslal do dvoubrankového vedení. Soupeři z Německa naše aktivní hra, plná pohybu  vůbec nevoněla, a v některých situacích svůj důraz až přeháněli. Ve 25. minutě jsme jim zasadili třetí direct, kdy Ondra Kolář našel hezkou přihrávkou v pokutovém území soupeře Filipa Hofmana, který si pohrál s obránci a střelou na zadní tyč  rozvlnil síť branky potřetí. Pět minut před koncem poločasu se prosadili i hosté, kdy jsme trestuhodně  nechali v našem pokutovém území  zcela volného šikovného útočníka  Röslau, který pohotovou střelou snížil na rozdíl dvou branek. Poslední slovo v prvním poločase jsme si vzali my. Tvrdá střela Martina Franka orazítkovala pouze tyč branky Röslau,  ale následná dorážka z kopačky Filipa Hofmana už v síti skončila. První poločas jsme ovládli, byli jsme lepší, měli lepší pohyb a byli nebezpečnější. Jediné v čem soupeř vynikal, byly neustále hlasité projevy na rozhodčího. Druhý poločas už přinesl vyrovnanější průběh, hrálo se spíš od vápna k vápnu, kdy nebezpečné situace obou týmu, by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Na další branku jsme čekali do 70, minuty a byl to gól po rychlé, pohledné, kombinaci. Matěj Novák zatáhl po naší levé straně míč, jeho zpětnou přihrávku chytře přepustil  Martin Frank na volného Lukáše Trojana, který neméně hezkou přízemní střelou poslal míč  k tyči branky hostů. Soupeři se podařilo snížit na konečných 5:2  tři minuty před koncem, kdy jsme si v našem pokutovém území počínali při bránění nedůrazně.

Branky: Hofman 2, Holmik, Olach, Trojan

Asistence: Hofman, Kolář, Frank, Novák