Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň U19 - Viktorka Žižkov U19 4:3 (0:2)

9. 10. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - Viktorka Žižkov U19 4:3 (0:2) Olach, Frank(p), Kacerovský, Žemlička

Po vítězném utkání nad  Ústím jsme se chtěli udržet na špici tabulky a k tomu vedla jediná cesta, a to porazit v domácím utkání těžkého soupeře Viktorku Žižkov, která v minulém kole smetla Viktorii Plzeň 5:2. Začátek zápasu nám vyšel nad očekávání, soupeře zatlačili a už v 5. minutě vychytal hostující brankář v dobré pozici šanci Radka Žemličky. Hosté z Prahy se na naší polovinu dostávali sporadicky, my drželi míč a byli jsme lepším týmem. Jenže z první šance soupeře jsme v 19. minutě inkasovali, kdy se po několika odrazech míč smolně dostal k volnému hráči Žižkova a z ničeho nic jsme prohrávali 0:1. Po pěti minutách hry jsme mohli vyrovnat, ale hlavička Veny Koláříka minula tyč o pár centimetrů. Opět tak zafungovalo fotbalové pravidlo "nedáš, dostaneš" a z následného rychlého protiútoku to bylo 0:2. Kluci se ani po druhé obdržené brance nesložili, protože pořád bylo času dost, a hlavně i když jsme prohrávali o dvě branky, byli jsme lepším týmem a aktuální stav neodpovídal dění na hřišti. Do poločasové přestávky se stav nezměnil, i když nadějné příležitosti jsme si vypracovali, ale díky nepřesné předfinální a finální fázi snižující branka nepřišla. Do druhého poločasu jsme střídáním a změnou rozestavení chtěli něco změnit, a pokusit se  s nepříznivým vývojem něco udělat. Jenže po 9. minutách hry v druhém dějství přišel šok č. 1. Hostující hráč se za hranicí našeho velkého vápna rozhodl vystřelit, míč na mokrém trávníku se sklouzl pro nás tak nešťastně, že pod tělem padajícího  Járy Vytiska skončil až v síti naší branky. Z ničeho nic jsme v 54. minutě prohrávali už o tři branky, což bylo pro nás vzhledem k průběhu zápasu hodně kruté. Kluci se ale ani za tohoto stavu nevzdali, na hřišti se rvali a odměnou jim byla snížující branka. Na naší pravé straně se hezky uvolnil přes protihráče Ondra Kolář, zpětnou přihrávkou našel v pokutovém území Filipa Hofmana, který míč sklepl na Martina Olacha, který technickou střelou k tyči pro nás vykřesal jiskřičku naděje. Tenhle gól kluky ještě víc nebudil a ti se vybičovali k neskutečnému výkonu. Po třech minutách hry, byl po velkém tlaku na hostující obranu faulován Martin Frank a rozhodčí zcela správně odpískal pokutový kop. K němu se postavil sám faulovaný hráč a s ledovým klidem penaltu proměnil. Na střídačce našeho týmu vybouchla expoloze radosti podruhé a mohutné povzbuzování hráčů na hřišti bylo slyšet snad až k bazénu. Jednobrankové vedení hostů se otřásalo v základech, protože na hřišti existoval v tu chvíli pouze jeden tým a kluci s vidinou vyrovnání neskutečně tlačili na soupeřovo obranu. Hráči Viktorky kupili jednu chybu za druhou, byli pod velkým tlakem, který přinesl standartní situace. Po jednom z rohových kopů poslal Martin Olach přesný centr na hlavu Sama Kacerovského, proti jeho přesné a prudké hlavičce neměl žižkovský brankář sebemenší šanci reagovat. Diváci na petřínském stadionu se tak dočkali šoku č. 2, kdy kluci z 0:3 dokázali za necelých šest minut vyrovnat na 3:3 !!!!. A to zdaleka nebylo vše. O dalších 6 minut později jsme mohli jít do vedení my, kdy opět adresný centr Martina Olacha z rohového kopu střelou z voleje poslal Sam Kacerovský o pár centimetrů vedle branky Pražanů. Knoukautovaný soupeř v tu chvíli působil na hřišti bezradně, a kluci vycítili že zisk třech bodů není nemožný. Pět minut před koncem byli nadšení diváci svědky šoku č. 3. K rozehrání přímého volného kopu se postavil Martin Olach, jeho centr do pokutového území se snesl na hlavu Radka Žemličky, který hlavičkou přehodil vyběhnutého hostující brankáře a na petřínském stadionu vybouchla exploze radosti, euforie naplno. Jednobrankové vedení jsme si pohlídali až do závěrečného hvizdu rozhodčího a mohli slavit. Vítězný pokřik tentokrát chutnal hodně sladce, neskutečný zážitek, který se jen tak nezapomene!!!! . Ziskem třech bodů jsme se posunuli na třetí místo v tabulce o dva body za vedoucí Bohemku a druhý Hradec, který je před námi  z důvodu lepšího skóre.

Branky: Olach, Frank(p), Kacerovský, Žemlička

Asistence: Olach 2, Hofman

ŽK: 82´ Frank