SK Petřín Plzeň U19 - Viktoria Plzeň 5:1 (3:1)

22. 8. 2022

SK Petřín Plzeň U19 - Viktoria Plzeň 5:1 (3:1) Hofman 2, Šedivý, Kyklhorn, Flachs

Ve čvrtém kole ligy dorostu jsme na domácím hřišti hostili v plzeňském derby Viktorii Plzeň. Atraktivní duel přilákal do fotbalového areálu Petřína početnou diváckou návštěvu a bylo se na co dívat. Úvod zápasu nám vyšel nad očekávání, kdy jsme se hned ve druhé minutě dostali do jednobrankového vedení. Patrik Šedivý svým důrazem a aktivním napadáním vypíchl špičkou kopačky míč před váhajícím brankářem Viktorky a míč se zastavil až v síti viktoriánské branky. Opaření Viktoriáni znejistili. Postupem času nás zatlačili, ale jejich hra byla účinná pouze po naše vápno, kde se jejich ataky rozbíjeli o naší skálopevnou obranu, a co prošlo s tím si poradil Ondra Petr. Ve 34. minutě hosté však vyrovnali, kdy po jednom z rohových kopů si odhlavičkovaný míč na hranici velkého vápna našel hráč Viktorky, my jsme proti němu pozdě vystoupili a jeho pohotová střela o tyč skončila v naší síti. Vyrovnávací branka nás nezlomila, ba naopak jsme dění na hřišti vyrovnali a z obou stran se hrál pohledný fotbal. A pak přišla fantastická koncovka prvního poločasu, na kterou Viktoriáni jen tak nezapomenou. Ve 44. minutě aktivní Matěj Kyklhorn zachytil na hranici pokutového území  nepřesnou rozehrávku Viktorky, navedl si míč blíž k brance a technickou střelou k tyči nás poslal do vedení. Ale to nebylo zdaleko vše. Po necelé minutě Patrik Šedivý vybojoval svým neúnavným presinkem míč v pokutovém území hostů, ten se odrazil k Lukášovi Salákovi, který ho ve skluzu posunul dál, kde byl ve správný čas na správném místě Filip Hofman a ten pohotovou střelou zvýšil na 3:1. Poločasový výsledek nikdo z přítomných nečekal, pro hráče Viktorky to byl těžký direkt a na Petříně se začala rodit fotbalová bomba. A to nikdo netušil, co se bude odehrávat po změně stran, po poločasové pauze.  Neuběhly ani dvě minuty hry druhého dějství a síť branky plzeňské Vitktorie se rozvlnila po čtvrté. Přímý kop Honzy Tremla neudržel v rukavicích brankář hostů a vypadlý míč pohotově dopravil do odkryté branky Honza Flachs. Po vstřelené brance naši fans kříčeli pověstné "dejte jim bůra" a jejich volání mohlo být vyslyšeno po dalších třech minutách hry. V pokutovém území byl nedovoleně zastaven Filip Hofman a pískala se penalta. K té se postavil Honza Treml, ale jeho pokus brankář Viktorky chytil. Chycená penalta Viktoriány z psychické deky na chvíli dostala, ale s  jejich útočnými výpady si kluci v obraně poradili. Pověstného bůra jsme se ale přeci jenom dočkali. V 56. minutě vyslal na branku Viktorky jedovatou střelu Adam Urbánek, brankář míč pouze vyrazil a Filip Hofman pohotově dokonal demolici favorizované Viktorie Plzeň. Z těžkého direktu se hosté už nedostali. Sice nás v určitých časových úsecích hry zatlačili, ale naše defenziva řízená Honzou Pletichou ml., pracovala na výbornou, podpořená jistým a klidným výkonem Ondry Petra. Do závěrečného hvizdu se už skóre neměnilo, takže jsme si do soutěže připsali cenné tři body. Vítězný zápas si budou kluci, včetně trenérů  hodně dlouho pamatovat, protože porazit Viktorii Plzeň v kategorii staršího dorostu tímto rozdílem, se každému nepodaří. Celý tým zaslouží za převedený výkon pochvalu s velkým "P".

Branky: Hofman 2, Šedivý, Kyklhorn, Flachs

Asistence: Salák, Treml, Urbánek

ŽK: 88´ Salák