SK Petřín Plzeň U19 - TJ Jiskra Domažlice "B" 7:1 (1:1)

27. 2. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - TJ Jiskra Domažlice "B"  7:1 (1:1) Frank 3, Hájek 2, Kacerovský,  vlastní

Soupeřem U19 v generálce na jarní část ligové sezóny bylo "béčko" Domažlic, hrající Divizi, skupinu "A", které je akutálně na sedmém místě tabulky s odstupem sedmi bodů na první Lom. Od úvodního hvizdu rozhodčího se hrál z obou stran rychlý fotbal, a nám chvíli trvalo, než jsme ze sebe shodili nervozitu a přehnaný respekt z těžkého soupeře. V tom nám hodně pomohl vstřelený gól, kdy si v sedmé minutě na rohový kop Filipa Hofmana naskočil Sam Kacerovský, jeho gólovou hlavičku ještě stačil brankář hostí zneškodnit, ale na další dorážku již byl krátký. Povzbuzeni vedoucí brankou jsme hostům nenechávali prostor, dobře a neustále jsme je presovali v rozehrávce. Soupeř byl naším nasazením, bežeckým výkonem viditelně zaskočen. Ve 35. minutě jsme v přechodové fázi ve středu hřiště ztratili špatnou přihrávkou míč a po několika nedůrazech před naším pokutovým územím Domažlice vyrovnali. Remízový stav vydržel až do poločasové přestávky. V úvodu druhého poločasu jsme mohli jít zpět do vedení, kdy v přečíslení 3 na 1, Josef Hájek přestřelil odkrytou branku. Jenže o dvě minuty později Josef Hájek vysokým presinkem donutil obránce hrát malou domů brankáři, který udělal chybu, míče se zmocnil Martin Frank a střelou  do prázdné branky nás poslal do jednobrankového vedení. Po hodině hry jsme předvedli další rychlý kontr. Filip Hofman průnikovou přihrávkou do strany našel v náběhu Venu Rampu, který si navedl míč do pokutového území, jehož následný centr si srazil do vlastní branky jeden z dobýhajících obránců Domažlic. Za dalších pět minut to bylo už o tři branky a opět to byla rychlá křídelní akce po ose Filip Hofman - Vašek Rampa, kdy posledně jmenovaný tentokrát centrovaným míčem do pokutového území našel zcela volného Josefa Hájka, který pohotovou střelou do odkryté branky zavěsil. Opaření hosté začali být lehce nervózní, protože nikdo z nich nečekal takový průběh. Naopak my jsme byli na koni, dařilo se nám v kombinaci a  měli jsme lepší pohyb. Pověstného bůra uštědřil Domažlicím neúnavný Josef Hájek, a opět to bylo do odkryté branky. Na dlouhý pas Honzy Tremla si naběhl Martin Frank, šikovně si míč zpracoval, navedl do pokutového území a poté ho lahůdkově předložil před odkrytou domažlickou branku střelci pátého gólu. Demolici divizního týmu jsme dokonali v rozmezí 85. - 88. minuty, dvěma góly do prázdné. Nejprve Vašek Rampa opět po rychlé křídelní akci předložil lahůdkový centr Martinovi Frankovi, který se zakončením do prázdné branky neměl problém. O dvě minuty později si pak udělal z hostujících hráčů Adam Urbánek tréninkové figuríny, téměř z půlky hřiště si to namířil přímo do pokutového území, kde místo zakončení zvolil přihrávku na zcela volného Martina Franka, který míč uklidil do odkryté branky a završil tak svůj zápasový hattrick.

Branky: Frank 3, Hájek 2, Kacerovský,  vlastní

Asistence: Rampa 3, Hofman, Hájek, Frank, Urbánek