SK Petřín Plzeň U19 - Slavoj Koloveč 4:4 (1:1)

12. 2. 2024

SK Petřín Plzeň U19 - Slavoj Koloveč 4:4 (1:1) Šedivý 2, Salák, Brandner

V třetím přípravném utkání jsme na domácím hřišti přivítali muže z Kolovče, aktuálního lídra krajské soutěže 1. A třídy. Tým Kolovče v sestavě hrajícím Peterem Grajciarem a dalšími zimními posilami předváděl pohledný kombinační fotbal, kdy právě jmenovaný Grajciar byl hlavním motorem soupeře. Ve vyrovnaném prvním poločase šli jako první do vedení hosté, kdy se dlouhý milimetrový nákop přes téměř celou šířku hřiště dostal k volnému hráči Kolovče, kterému v našem pokutovém území stačil prvním dotekem  změnit směr letu míče do protipohybu Járy Vytiska a bylo to 0:1. Nám se podařiolo vyrovnat pět minut před koncem prvního poločasu, kdy se po rohovém kopu Filipa Hofmana krásně z voleje trefil Lukáš Salák, který nechytatelnou střelou vymetl horní roh branky soupeře. První poločas skončil remízou, hra v něm byla vyrovnaná, my jsme ale byli nebezpečnějsí a dokázali doslova zazdít několik gólových příležitostí, kdy šance v podání Patrika Šedivého a Filipa Hofmana jednoznačně volali po gólu. Bohužel jsme byli nepřesní v koncovce, což nás provází již delší dobu a na vstřelení gólu se hodně nadřeme.  Vstup do druhého poločasu nám vyšel o poznání lépe, kdy po minutě hry Matěj Brandner svým dobrým presinkem vystihl rozehrávku soupeře, zmocnil se míče a do odkryté branky Kolovče skóroval. Po vstřelené brance se hrál opět vyrovnaný zápas, Peter Grajciar několikrát ukázal své kvality a přehled, kdy v součinnosti se zimní posilou supeře Jaroslavem Malým, který má zkušenosti z ČFL předváděli, jak je fotbal jednoduchý a krásný. Deset minut před koncem jsme předvedli hezkou rychlou kombinaci po naší pravé straně, kdy Lukáš Trojan vyslal do úniku Patrika Šedivého, který využil své rychlosti, utekl svému strážci, aby poté tváří v tvář s brankářem Kolovče mu udělal kličku a dopravil míč do opuštěné branky. V tu chvíli by si na Koloveč nikdo nevsadil, protože našemu vedení předcházeli další nevyužit stoprocentní gólové šance, kdy jsme v jednom případě dokázali přestřelit prázdnou branku z malého vápna. Místo, aby jsme tak vedli vyšším rozdílem, na což určitě bylo, museli jsme v 87. minutě čelit pokutovému kopu soupeře. Penalta po nesmyslném faulu v rohu našeho  vápna na aktivního Petera Grajciara byla z řad hodně zbytečných a dá se brát jako hrubá taktická chyba. Soupeř nařízený pokutový kop proměnil, snížil na rozdíl jedné branky a vycítil že může zápas minimálně vyrovnat. A to se taky stalo a pro nás přišla dvouminutovka hrůzy. Minutu před koncem hrací doby, jsme po špatně zahrané standartce nedokázali zachytit rychlý kontr soupeře v podání dvou rychlíků Grajciar - Tumpach a bylo vyrovnáno. Jenže to nebylo vše. O minutu později jsme v obranné činnosti špatně reagovali na opět rychlou akci Kolovče, z chyby vyplynul brejk dva na jednoho, který hosté přetavili ve vedoucí gól. V nastaveném čase jsme si z poslední akce vybojovali rohový kop. Z něho Filip Hofman našel na přední tyči Patrika Šedivého, který za pomoci teče obráce Kolovče vyrovnal. Ve vyrovnaném přípravném utkání jsme byli nebezpečnějí než soupeř, neproměnili jsme možná šest gólových příležitostí, a opět jsme se trápili v koncovce. K tomu jsme tentokrát přidali i několik hrubých nedorozumění v obranné čisnnosti, což nás stálo lepší výsledek.

Branky: Šedivý 2, Salák, Brandner

Asistence: Hofman 2, Trojan