Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň U19 - SK Motorlet Praha 2:0 (2:0)

7. 9. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - SK Motorlet Praha 2:0 (2:0) Trojan, Šiml

Domácí zápas proti Motorletu, který se odehrál dle rozhodhnutí hostujícího týmu na umělé trávě, jsme nezačali podle našich představ a už v 5. minutě musel předvést své brankářské umění Ondra Petr, který vytáhl nebezpečnou dalekonosnou střelu hráče Motorletu na rohový kop. Postupem času jsme ale převzali iniciativu a v 10. minutě se ve velké gólové příležitosti ocitl Patrik Šedivý, jehož nepřesné zakončení reflexivně zneškodnil hostující brankář. Ve 27. minutě jsme se zaslouženě dočkali vedení, kdy chytrou přihrávku Veny Koláříka prodloužil Patrik Šedivý do volného prostoru na nabíhajícího Lukáše Trojana, který střelou na zadní tyč překonal brankáře Motorletu. Po vstřelené brance jsme si vypracovali další dobré příležitosti, ale bohužel jsme selhali v předfinální fázi. Ve 35. minutě jsme se ale gólové radosti přeci jenom  dočkali a opět to bylo po hezké, přímočaré rychlé kombinaci. Míč po ose Filip Hofman, Lukáš Trojan doputoval do naší levé strany na volného Oldu Šimla, který si míč navedl blíž k pokutovému území, v zakončení zachoval klidnou hlavu a přízemní střelou kolem vyběhnutého brankáře na zadní tyč zvýšil na poločasových 2:0. Ani vstup do druhého poločasu nám nevyšel, hosté z Prahy nás dostali pod menší tlak, ale naše obranné řady fungovali na jedničku s hvězdičkou. V 53. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně do sprch hráč Motorletu a nabídl nám cca 40 minutovou přesilovku. Od této doby jsme drželi  mnohem častěji míč na kopačkách, ale vůbec se nám nedařilo rozpohybovat obranu hostů a náš tlak byl spíše platonický. Hráči Motorletu hrozili pouze po našich chybách z rychlých brejků, dobře se pohybovali a naše hra na útočné polovině nebyla dobrá. Vypracovali jsme si další dobré příležitosti k definitnímu rozhodnutí zápasu, ale v předfinální fázi a zakoneční jsme si nepočínali přesně. Hosté si téměř nic nebezpečného nevytvořili a s ubývajícím časem se spíše uchýlili k nefotbalovým reakcím na rozhodčího a naše hráče, což nám nahrávalo do karet. Do konce zápasu už žádný gól nepadl, takže jsme si mohli připsat do tabulky další tři body za zasloužené vitězství a mohli tak v šatně čekat na výsledek současně hrajícího utkání vedoucího týmu soutěže Bohemians Praha, který v domácím zápase hostil  Ústí nad Labem. Když se zobrazil konečný výsledek tohoto utkání (2:2), propuklo v šatně nadšení, radost a mohlo tak zaznít "tak jsme první no a co", prostě fantazie, petřínská devatenácka na čele soutěže. O víkendu nás čeká daleký výjedz do Teplic, kde změříme síly s tím nejlepším dorostem, co můžou ligové Teplice nabídnout.

Branky: Trojan, Šiml

Asistence: Šedivý, Trojan