SK Petřín Plzeň U19 - SK Kladno U19 2:2 (1:2)

15. 9. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - SK Kladno U19 2:2 (1:2) Brandner, Lank

Domácí zápas proti Kladnu jsme nezačali vůbec dobře a první půlhodinu hry jsme se na hřišti doslova hledali. Neměli jsme dobrý pohyb, hráli zakřiknutě a nedařila se nám kombinace, kdy jsme kazili i jednoduché přihrávky. Už v 6. minutě jsme za naší laxnost mohli být potrestáni, kdy po výtečném zákroku Járy Vytiska hosté kopali rohový kop a míč skončil na břevně naší branky. Ani tohle varování nás nepobralo a o tři minuty později jsme inkasovali. Po řadě zbytečných chyb jsme si nepohlídali zadní tyč a přetažený centr uklidil do naší branky volný hráč Kladna. Za náš špatný výkon v prvním poločase jsme byli potrestáni podruhé, a to ve 40. minutě hry, kdy jsme si po přímém volném kopu Kladna opět nedokázali pohlídat zadní tyč a téměř z totožného místa inkasovali druhý gól. Obdržená branka nás probrala a zbytek času v prvním poločase patřil nám. V nastaveném čase jsme zahrávali rohový kop, centr Martina Olacha si našel v pokutovém území soupeře Matěj Brandner a hezkou hlavičkou snížil na poločasových 1:2. Druhé dějství jsme začali o poznání lépe, zlepšili pohyb a dění na hřišti se tak vyrovnalo. Vytvořili jsme si  řadu dobrých příležitostí ke vstřelení vyrovnávací branky, ale bohužel v předfinální fázi jsme byli nepřesní a v koncovce jalový. Čtvrt hodiny před koncem naš zmar v koncovce podtrhl Patrik Šedivý, který v gólové příležitosti nasměřoval svojí hlavičku před odkrytou brankou pouze do tyče kladenské branky. Pět minut poté jsme se ale vyrovnání dočkali. Lukáš Trojan přihral na hranici velkého vápna Dominiku Lankovi, který se hezky uvolnil a přízemní střelou na zadní tyč rozhodl o dělbě bodů. Konečný remízový stav byl pro oba týmy spravedlivý. Pozitivní je to, že kluci i přesto že se nedařilo, ve druhém poločase zabrali a přes nepříznivý vývoj utkání dokázali vyrovnat. Jak už se několikrát napsalo, každý bod je v této soutěži důležitý a proti nepříjemnému Kladnu, které dokázalo mimo jiné porazit Viktorii Plzeň a  v kole před naším zápasem deklasovat Admiru Praha (4:1) obzvlášť.

Branky: Brandner, Lank

Asistence: Olach, Trojan

ŽK: 88´ Olach