SK Petřín Plzeň U19 - SK Dynamo České Budějovice 5:1 (3:1)

9. 4. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - SK Dynamo České Budějovice 5:1 (3:1) Urbánek 2, Flachs, Hájek, Šedivý

Na Velký pátek jsme na domácím hřišti hostili Dynamo České Budějovice. Do utkání jsme vstoupili aktivně a už v šesté minutě jsme mohli jít do vedení, ale Filip Hofman při zakončení do odkryté branky nebyl dostatečně důrazný a jeho slabou střelu brankář Budějovic bravurně zneškodnil. Opět tak zafungovalo "Nedáš - dostaneš". Z protiútoku hosté kopali rohový kop, přetažený míč trefil z voleje hráč Dynama a jeho tvrdý projektil skončil v síti naší branky. O deset minut později jsme kopali rohový kop my, Filipovo Hofmanovo přetažený centr vrátil do prostoru před branku Josef Hájek, kde se nejlépe zorientoval Honza Flachs a pohotově vyrovnal. Ve 34. minutě bylo ještě veseleji, kdy se k centru Josefa Hájka z pravé strany dostal Adam Urbánek a přízemní křížnou střelou z voleje nás poslal do vedení. O tři minuty později to už mohlo být o dva góly, ale ve velmi dobré příležitosti Patrik Šedivý brankáře Dynama tváří v tvář neprostřelil. Jenže neuběhla ani minuta a brankář Budějovic si vybral slabší chvilku. Na dlouhý nákop Vaška Rampy nereagoval, míče se zmocnil dobíhající Patrik Šedivý, poté ho posunul do pravé strany na volného Josefa Hájka, který nabídnuté šance využil a pohodlně zvýšil na 3:1. Tento příznivý  stav vydržel do poločasové přestávky, ale všem bylo jasné, že druhý poločas bude ještě hodně  těžký, protože soupeř nehrál vůbec špatně. Vstup do druhého dějství nám vyšel na výbornou, kdy jsme v 54. minutě po hezké rychlé akci šli do vedení o tři branky. Aktivně hrající Josef Hájek vyvezl míč po své pravé straně, křížným míčem za obranu našel Filipa Hofmana, který míč navedl do pokutového území Dynama, kde přihrávkou před branku našel volného Patrika Šedivého, který s přehledem skóroval. Hosté se ale nevzdali a o tři minuty později musel Ondra Petr vytáhnout skvělý zákrok, kterým zneškodnil nebezpečnou střelu hráče Dynama. Deset minut před koncem  korunoval svůj velmi dobrý výkon Adam Urbánek  druhým gólem v zápase, kdy ve skluzu chytře trefil přihrávku Aleše Trachty a míč nasměroval přímo k tyči branky Budějovic. Po velmi dobrém výkonu jsme získali velmi cenné tři body, které nás posunuli zase o něco blíž k našemu cíli pro tuto sezónu.

Branky: Urbánek 2, Flachs, Hájek, Šedivý

Asistence: Hájek 2, Šedivý, Hofman, Trachta