SK Petřín Plzeň U19 - FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0)

3. 10. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - FK Ústí nad Labem 1:0 (0:0) Trojan

Po nepovedeném utkání v Táborsku jsme v neděli na domácím hřišti hostili nováčka souteže FK Ústí nad Labem, který před naším vzájemným duelem neměl špatné výsledky (porazil Viktorku 1:2, Kladno 3:1, remizoval s Bohemkou a Dynemem České Budějovice),  tudíž nás tedy nečekalo vůbec nic jednoduchého. Tyhle prognózy se projevili po celou dobu prvního poločasu, kdy se hrál vyrovnaný mač, plný soubojů, kdy si každy tým nedaroval ani metr hřiště zadarmo. My jsme si vytvořili několik nebezpečných situací, ale opět jsme se trápili v koncovce, což nás provází, dá se říct ve všech zápasech. Asi v té naší nejnebezpečnější nasměroval po centru Filipa Hofmana hlavičku Sam Kacerovský o pár centimetrů vedle tyče ústecké branky.  V prvním poločase tedy žádný gól na petřínském távníku nebyl k vidění a na poločasovou přestávku se odcházelo za nerozhodného stavu. Ani ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil i když úvod patřil nám a my si vytvořili nad soupeřem tlak, který nám přinesl nadějné příležitosti ke vstřelení úvodního, vedoucího gólu, ale ve finální fázi nejprve zaváhal Filip Hofman a po něm Patrik Šedivý. V 75. minutě jsme se ale přeci jenom dočkali a vstřelený gól se dá zařadit do těch šťastnějších. Vysoký centr Radka Žemličky z naší pravé strany přeletěl téměř celé pokutové území soupeře a míč směřující do zámezí spadl na patu již otáčejícího se Lukáše Trojana a od jeho paty se doslova "došoural" za brankovou čáru ústecké branky. Do konce utkání již žádný gól nepadl a my jsme si tak mohli do soutěže připsat důležité tři body. Se ziskem 26 bodů nám po třinácti odehraných kolech patří pěkné čtvrté místo, dva body za vedoucí duo Bohemians Praha a Teplice.

Branky: Trojan

Asistence: Žemlička

ŽK: 90´ Salák, 90´ Brandner