SK Petřín Plzeň U19 - FK Teplice 0:1 (0:1)

11. 4. 2024

Zápas s teplickým ligovým áčkovým dorostem byl od začátku vyrovnaný, hrál se z obou stran pohledný rychlý fotbal. Do první velké šance jsme se dostali my, kdy po půlhodině hry Sam Vaniš hlavičkou orazítkoval k naší smůle břevno teplické branky a míč těsně před brankovou čárou uklidil obránce soupeře do bezpečí. Nadále jsme pokračovali v aktivní hře, soupeře nepouštěli do vážnějsích příležitostí a hostům jsme se vyrovnali ve všech fotbalových atributech. Když už se zdálo, že první poločas skončí smírně, Teplice zahrávali ve 41. minutě rohový kop, přetažený centr vrátil do prostoru malého vápna jeden z teplických hráčů, my jsme na to nedokázali adekvátně zareagovat a nikým nehlídaný tepličák poslal hosty do vedení. Pro nás byl tento okamžik hodně krutý, protože jsme do té doby nebyly horším týmem a vytvořili jsme si víc nebezpečných situací než Teplice. Do druhého poločasu jsem šli s tím, že soupeře z Teplic by bylo vzhledem k průběhu prvního poločasu možné obrat o body a zlomit tak nepříznivou vzájemnou bilanci. Od začátku druhé půlky jsme byli hondě aktivní a v první čtvrthodině jsme si vypracovali dvě gólovky. Nejprve nám v 53. minutě chybělo ke gólové radosti pár centimetrů, kdy po rychlém brejku byla přihrávka Filipa Hofmana za záda posledního hráče Teplic na volného Patrika Šedivého o malinko delší. Pět minut na to, se Lukáš Salák objevil opět po rychlé akci v dobré palebné pozici, ale k naší smůle jeho zakončení nemělo patřičnou přesnost. Nadále se hrál z obou stran rychlý, důrazný fotbal, postupem času Teplice hru vyrovnali a v 65. minutě si vypracovali gólovou šanci i oni, ale pozorný Filip Fořt v naší brance předvedl bravůrní zákrok a držel naše naděje na bodový zisk. Teplice si ale závěr zápasu pohlídali a  jednobrankové vedení udrželi i občasným taháním času. Kluci i přes prohru zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon, bojovnost. Tento zápas vyhrál šťastnější tým, né lepší. Velkou nepříjemností je zranění Radka Žemličky z prvního poločasu, který tak rozšířil naší už tak velkou marodku, kdy nám chybí hned šest hráčů základní sestavy. Nadcházející víkend nás nečeká opět nic jednoduchého, kdy jedeme na hřiště druhé Bohemky, která v posledním utkání deklasovala Viktorku Plzeň na jejím hřišti hokejovým výsledkem 2:8.

ŽK: 78´ Olach