SK Petřín Plzeň U19 - FA Jablonec 2:4 (0:2)

7. 8. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - FA Jablonec 2:4 (0:2) Hofman, Hrdina

Soutěž 2. ligy dorostu jsme začali domácím zápasem proti Jablonci. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme soupeře zatlačili, vytvořili si několik dobrých příležotostí ke skórování a naše hra byla hodně dobrá. Hráli jsme rychle, nátlakově, dařila se nám kombinace a chvílemi hráči Jablonce působili hodně zmateným dojmem. Už v páté minutě chybělo k úvodnímu gólu pár centimetrů, kdy pohotová střela Lukáše Saláka orazítkovala břevno jablonecké branky. Prvních dvacet minut bylo zcela v naší režii, kdy jsme soupeře skoro do ničeho nepustili. Hosté se postupem času z úvodního tlaku otřepali a ve 25. minutě se z ojedinělé šance po chybě v naší obraně dostali do vedení. Ani obdržená branka náš výkon nějak nepoznamenala, nadále jsme tlačili na "pilu", ale k vyrovnání opět chybělo pár centimetrů. Tři minuty po obdržené brance opět zastavilo střelu Radka Žemličky břevno jeblonecké branky. Nadále jsme diktovali tempo hry a byli lepším týmem, ale vůbec nám nevycházela předfinální část, kdy jsme volil špatné řešení. Když jsme měli vystřelit volili jsme zbytečnou přihrávku a naopak. V závěru poločasu jsme hráče Jablonce zatlačili do pokutového území a vyrovnání viselo ve vzduchu. Po sérii rohových kopů se ke střele dostal Lukáš Salák, jehož projektil letící do branky se štěstím vyrazil na další rohový kop jeden z obránců soupeře. Minutu před koncem prvního poločase jeden z hráčů Jablonce nedovoleně zastavil unikajícího Filipa Hofmana a po druhé žluté kartě šel předčasně do sprch. Když už se zdálo, že na poločasovou přestávku půjdeme s jednobrankovým mankem, zbytečně jsme před naším pokutovým územím faulovali a z následného přímého kopu hosté utekli na rozdíl dvou branek. V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale soupeř nám dal velkou lekci z produktivity. Druhý poločas jsme začali opět náporem a změna herního rozestavení přinesla ovoce. Oslabeného soupeře o jednoho hráče v poli jsme opět dostali pod tlak a ve 49. minutě vyrovnali. Vena Kolářík chytrou, nezjištnou přihrávkou za obranný val hostů oslovil Filipa Hofmana, který si prsami posunul míč blíž k bráně a nechytatelnou střelou vyrovnal. Kluci vycítili, že zápas je otevřený, že na vyrovnání, či otočení výsledku mají a pokračovali ve stejném stylu.  Soupeř, ale nezalezl, hrál aktivně, hrozil nebezpečnými brejky a jeho výkon v deseti byl velmi dobrý, až překvapivý. Bylo jasné, že kdo dá další gól přiblíží se hodně blízko k vítězství v utkání. K naší smůle to byl ale Jablonec. Po zaváhání v naší obraně se v 65. minutě dostal míč k hráči hostů, který ho z hranice velkého vápna výstavní střelou poslal přímo do šibenice naší branky. Po obdržené brance jsme znejistěli, začali jsme být nervózní na míči a přestala se nám dařit hra, se kterou jsme se do té doby prezentovali. Úplně jsme vypadli z tempa, což byla voda na mlýn soupeři, který nám svým neúnavným pohybem a aktivitou dělal velké problémy už při zakládání útočných akcí. V závěru zápasu Jablonečtí přidali z rychlého protiútoku čtrvtý gól a definitivně tak rozhodli o svém vítězství. Nic na tom nezměnila ani branka Davida Hrdiny v nastaveném času, který doslova protlačil do jablonecké branky adresný centr Martina Franka. Úvodní zápas soutěže jsme výsledkově nezvládli, ale předvedená hra nebyla vůbec špatná a k maximální spokojenosti chybělo lepší řešení předfinální části, přesnější zakončení a drobet toho fotbalového štěstíčka. Hráči Jablonce ale zaslouží uznání za to, jakým stylem zvládli 45 minut v oslabení. V přístím kole zavítáme na horkou půdu do Pardubic, který na úvod prohráli na hřišti Viktorie Plzeň 4:3, takže nás tam nečeká určitě nic jednoduchého.

Branky: Hofman, Hrdina

Asistence: Kolářík, Frank

ŽK: 74´ Kolářík, 80´ Trojan