SK Petřín Plzeň U19 - Bohemians Praha U18 5:2 (3:0)

31. 7. 2023

SK Petřín Plzeň U19 - Bohemians Praha U18 5:2 (3:0) Šedivý 2, Holmik (p), Šiml, Olach

V dalším přípravném zápase jsme vyzvali "osmnáctku" Bohemky. Úvod utkání nám vyšel nad očekávání, kdy jsme se ujali vedení už v 6. minutě, kdy si na přihrávku Matyáše Holmika naběhl za obranu soupeře Patrik Šedivý a střelou z "jedničky" rozvlnil síť pražanů poprvé.Hra měla dobré tempo, supeře jsme přehrávali a snažili se o vysoký presink, který dělal rozehře hráčů Bohemians problémy.  Na druhou branku se čekalo do 35. miniuty, kdy  do pokutového území soupeře drze pronikl Filip Hofman, byl faulován a pískala se penalta. K té se postavil Matyáš Holmik a s přehledem jí proměnil. Náš dobrý výkon korunoval v poslední minutě prvního poločasu Patrik Šedivý, který po hezké průnikové přeihrávce od Lukáše Saláka uháněl sám na brankáře hostí a své sólo proměnil v třetí gól. Vstup do druhého poločasu nám ale nevyšel, na 20-25 minut jsme vypadli z tempa, hráli alibisticky, chyběl nám pohyb a dovolili tak hráčům Bohemky dvěma góly snížit na jenobrankový rozdíl.  Soupeř vycítil šanci, otevřel hru a my jsme podnikali rychlé výpady. Deset minut před koncem zápasu vymyslel pěknou průnikovou přihrávku mezi obránce David Hrdina, našel volného Oldu Šimla, který nabídnuté šance využil a střelou k tyči zvýšil na 4:2. Střelecký účet přípravného zápasu uzavřel Martin Olach, který se po dlouhém autu do pokutového území Bohemians dostal k odraženému míči a tvrdou střelou z hranice velkého vápna o tyč, tzv. "angličanem" rozvlnil síť soupeře po páté. Vyjma cca 25 minut ve druhém poločase jsme podali dobrý výkon.

Branky: Šedivý 2, Holmik (p), Šiml, Olach

Asistence: Holmik, Salák, Hrdina

Sestava: Jankovič, Vytisk, Holmik, Pleticha, Kacerovský, Špilar, Žemlička, Salák, Olach, Kolářík, Hofman, Šedivý, Kaňák Jan, Trojan, Hrdina, Šiml, Brandner