SK Petřín Plzeň U19 - 1. FK Příbram 3:1 (2:0)

28. 3. 2024

SK Petřín Plzeň U19 - 1. FK Příbram 3:1 (2:0) Frank 2, Novák

V druhém jarním domácím utkání jsme hostili poslední tým soutěže Příbram a při pohledu na tabulku jsme byli papírovým favoritem my. Jenže takové zápasy bývají zrádné, těžké, obzvlášť, když soupeř potřebuje každý bod k záchraně ligové příslušnosti. Prvních 15 minut potvrdilo, co jsme čekali, kdy Příbram hrála hodně aktivně, dostala nás pod tlak a nebýt skvělých zákroků Filipa Fořta a fotbalového štěstí, mohli jsme klidně prohrávat. Jenže jak to ve fotbale bývá, kdy nedáš - dostaneš, se tentokrát obrátilo v náš prospěch. Po našem dlouhém  autovém vhazování se míč po několika odrazech dostal až k Matějovi Novákovi, který ho hlavičkou s velký štěstím poslal do příbramské branky. O osm minut později bylo ještě veseleji, kdy Jan Kaňák vystihl rozehrávku hostů, pěknou přihrávkou našel Martina Franka, který se přes svého strážce šikovně uvolnil a hezkou střelou z hranice velkého vápna zvýšil na 2:0. Vstřelené branky nás uklidnili a do konce prvního poločasu jsme přebrali otěže zápasu do svých rukou a otupili aktivitu Příbrami. Druhý poločas jsme začali ve stylu, v jakém jsme končili ten první, takže jsme byli aktivnějším, nebezpečnější a to nám přineslo ovoce v podobě třetího gólu. Matyáš Holmik krásným dlouhým křížným pasem do naší levé strany našel Filipa Hofmana, který si povedeným  prvním dotekem připravil míč ke střele, kdy následná střela orazítkovala pouze tyč příbramské branky. Míč se ale odrazil k naší radosti do míst, kde stál Martin Frank, pro kterého skórovat do odkryté branky byla už lahůdka. Závěr zápasu byl vyrovnaný a když už se zdálo, že Filip Fořt udrží čisté konto, udeřil tři minuty před koncem z nenápadné akce hráč Příbrami a upravil tak na konečných 3:1. Kluci si po dobrém výkonu připsali do tabulky další tři cenné body a udělali výrazný krok za cílem této sezóny. Jedinou kaňkou na vítězném utkání je zranění Matěje Nováka, kterého začátek jarní části sezóny zastihl ve výborné fazóně a Honzy Kaňáka.

Branky: Frank 2, Novák

Asistence:  Kaňák Jan, Hofman

ŽK: 44´ Salák