SK Petřín Plzeň U18 - TJ Jiskra Domažlice 2:0 (1:0)

15. 5. 2023

SK Petřín Plzeň U18 - TJ Jiskra Domažlice 2:0 (1:0) Trachta 2

Utkání se sestupem ohroženými Domažlicemi byl přehlídkou našich neproměněných šancí. V úvodních 20 minutách byla hra vyrovnaná, sice jsme měli  víc ze hry, ale hráči Domažlic hráli důrazně, nechybělo jim nasazení a aktivním pohybem narušovali naší hru. Ve dvacáté minutě to byl soupeř, kdo si vypracoval po rohovém kopu první gólovou příležitost, ale Jára Vytisk nás výborným zákrokem na brankové čáře podržel. Tento okamžik kluky probral, přidali jsme na pohybu, důrazu a začali se rodit i naše gólové příležitosti. Ve 36. minutě poslal Aleš Trachta přhrávku za obranu na nabíhajícího Dominika Lanka, který pohotovou střelou dokázal trefit dvakrát stejnou tyč. Dvě minuty poté se před brankářem Domažlic ocitl sám Honza Kunesch, ale trefil pouze nohy vyběhnutého brankáře. Gólové radosti jsme se dočkali až tři minuty před koncem prvního poločasu. Přetažený rohovoý kop Vény Koláříka vrátil hlavou do prostru před branku hostí Samuel Vaniš, míč si svým důrazem našel Aleš Trachta a hlavou ho usměrnil do sítě  domažlické branky. První poločas jsme zaslouženě, vzhledem k počtu brankových příležitostí vyhráli 1:0, ale rozdíl ve skóre měl být po zlepšeném výkonu v druhé polovině prvního dějství větší. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a po deseti minutách hry jsme mohli odskočit na rozdíl dvou gólů. Volný Dominik Lank dostal z naší pravé strany přihrávkou do prostoru penalty, jenže váhal se zakončením tak dlouho, až jeho následnou střelu stačil zablokovat vracející se obránce. Ale i Domažlice hrozili z brejků, kdy po jednom z nich musel po hodině hry vytasit další bravúrní zákrok Jára Vytisk. Z následného protiútoku postupoval sám z poloviny hřiště na domažlickou branku Dominik Lank, ale jeho pokus o kličku brankář vystihl a následnou dorážku hlavou Aleše Trachty vykopl z brankové čáry jeden z obránců. Domažlice se ale nevzdali, cítilli, že by po našich neproměněných šancích mohli bodovat a v 73. minutě byli k vyrovnávacímu gólu hodně blízko, ale trefili pouze konstrukci naší branky. Čtvrt hodiny před koncem utekl po naší levé straně Dominik Lank, centrem na přední tyči našel Aleše Trachtu, který střelou z voleje zvýšil na konečných 2:0. Druhý gól naši hru uklidnil, soupeři jsme vzali vítr z plachaet a po zbytek času jsme hru kontrolovali.Tři body zůstali doma na Petříně, ale po řadě neproměněných šancích to nebyl jednoduchý zápas.

Branky: Trachta 2

Asistence: Vaniš, Lank