SK Petřín Plzeň U18 - SV Selb 6:1 (3:0)

26. 2. 2023

SK Petřín Plzeň U18 - SV Selb - muži  6:1 (3:0)  Kyklhorn 2,  Kacerovský, Frank, Trojan, Kunesch

Generálkou na první mistrovský zápas U18 bylo utkání s muži SV Selb hrajicí německou Bezirksligu. Předzápasové požadavky hostí, zda by za nás mohli nastoupit nějací muži, aby to mělo úroveň vzali za své od začátku utkání. Soupeře jsme zaskočili aktivním pojetím hry, vysokým presinkem, včasným dostupováním a velmi dobrým pohybem. Střelecký účet přípravného zápasu otevřel po patnáctiminutách hry  Sam Kacerovský, který si naskočil v pokutovém území Selbu na centrovaný míč z rohového kopu Lukáše Trojana  a nechytatelnou hlavičkou nás poslal do vedední. O pět minut později Matěj Novák nepříjemným presinkem donutil k chybě obránce Selbu, míče se zmocnil Martin Frank a přesnou střelou k tyči zvýšil na 2:0. O tři minuty později si na dlouhý aut k postranní čáře naběhl Martin Frank, prohnal se kolem svého strážce a přízemním centrem do pokutového území našel volného Lukáše Trojana, který nezaváhal a míč poslal do branky soupeře. Naše vedení o tři branky ve 30. minutě nikdo z realizačního týmu Selbu nečekal, proto začali zjištovat jak staří kluci jsou a jakou soutěž vlastně hrajou. V prvním poločase jsme si vypracovali další dobré příležitosti ke skórování, ale bohužel jsme si ve finální fázi nepočínali dobře. Poločasové vedení o tři branky zcela odpovídalo dění na hřišti. Do druhého poločasu jsme vstoupili stylem, jakým jsme končili ten první. Aktivita, pohyb, rychle napadání a nedovolit soupeře hrát. V 50. minutě Honza Kunesch vysokým presinkem donutil obránce Selbu k chybě, obral ho o míč a křížnou střelou zvýšil na rozdíl čtyř branek. Po hodině hry soupeř hru vyrovnal, vypracoval si nebezpečné situace, ale s těmi si na výbornou poradil Jára Vytisk. V 65. minutě se však hostům podařilo snížit a naše tempo hry upadlo. Závěr zápasu ale patřil opět nám, kdy se v 85. minutě trefil po rohovém kopu Lukáše Trojana hezkou střelou Matěj Kyklhorn, aby v poslední minutě stejný hráč zakončil přesný centr Honzy Kunesche, po rychlé křídelní akci. Zápas jsme odehráli ve vysokém tempu s dobrým pohybem po celém hřišti a kromě 15-20 minut ve druhém poločasu jsme ho měli po celou dobu pod kontrolou.

Branky: Kyklhorn 2,  Kacerovský, Frank, Trojan, Kunesch

Asistence: Trojan 2, Novák, Frank, Kunesch