SK Petřín Plzeň U18 - SK Smíchov Plzeň (muži) 5:2 (1:1)

9. 2. 2023

SK Petřín Plzeň U18 - SK Smíchov Plzeň (muži)  5:2 (1:1)  Treml 2, Hofman, Šedivý, Trojan

Přípravné utkání se Smíchovem hrající krajskou soutěž 1.A třídu, mělo být po předchozích výkonech naší U18  z řad "lehčích" zápasů. Jenže jak ukázal už průběh prvního poločasu, nebylo tomu tak. Soupeř přijel velmi dobře fyzicky připravený, na hřišti byl dobře organizovaný a zdravě nahecovaný potrápit mladíky Petřína. Kluci nepochopitelně navázali na nemastný, neslaný sobotní výkon U19 proti Zruči, hodně kazili a do aktivního pojetí hry taky hodně chybělo. Soupeř se po zásluze dostal do vedení, kdy jsme si po rohovém kopu  nepohlídali volného protihráče a nechali ho bez většího bránění zakončit. Klukům se nedala poté upřít snaha o vyrovnání, ale soupeř si včasným a nepříjemným dostupováním vedení hlídal.  Vyrovnat se nám podařilo po deseti minutách od obdržené branky, kdy jsme předvedli ojedinělou rychlou akci, na jejímž konci byl Filip Hofman, který pohotově zužitkoval přihrávku za obranu od Patrika Šedivého. Remízový stav vydržel do konce prvního poločasu, ve kterém jsme předvedli hodně málo z toho, čím jsme se chtěli prezentovat. Obraz  hry se nezměnil ani ve druhém poločase, nedařila se nám  kombinační hra a prohrávali jsme druhé míče. Po dvaceti minutách hry tak přišel trest v podobě druhé branky Smíchova, Ve středu naší obrané řady jsme nepochopitelně propadli, nechali čas a prostor hráči Smíchova, který nabídnuté šance využil.  Obdržená branka nás zřejmě probrala, a ani ne po pěti minutách hry jsme vyrovnali. Jan Treml aktivním napadáním vystihl rozehrávku hráče Smíchova a povedenou střelou k tyči nekompromisně zavěsil. Pomalu jsme začali na hřišti přebírat iniciativu a v 75, minutě jsme zápas otočili v náš prospěch. Na přihrávku Lukáše Trojana si naběhl Patrik Šedivý, neposedný míč si prsy posunul blíž k brance Smíchova a nechytatelnou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V poslední pětiminutovce jsme přidali ještě dvě branky, kdy se nejprve trefil Lukáš Trojan, který doslova dotlačil do branky soupeře zablokovanou střelu Patrika Šedivého a poté opět výstavní  střelou Jan Treml.

Branky: Treml 2, Hofman, Šedivý, Trojan

Asistence: Šedivý 2, Trojan