SK Petřín Plzeň U18 - SK Motorlet Praha 1:4 (0:3)

6. 3. 2023

SK Petřín Plzeň U18 - SK Motorlet Praha 1:4 (0:3) Lank

Proti silnému Motorletu jsme nechytli  začátek a po zbytečných chybách v obraně v rozmezí dvou minut dvakrát inkasovali. Brzké vedení soupeře námi otřáslo a prvních 30 minut nebylo z naší strany vůbec dobrých. Dělali jsme chyby v rozehravce, byli nedůrazní a ofenzivním hráčům Motorletu jsme nechávali hodně prostoru. Když hosté v 18 minutě zvýšili na 0:3, nevypadalo to s námi dobře. Závěr prvního poločasu byl z naši strany už lepší, vypracovali jsme si dobré příležitosti ke vstřeleni branky, která by nám dala naději na zdramatizovaní zápasu, ale bohužel jsme si v pokutovém území Motorletu nepočínali dostatečně důrazně. Druhý poločas jsme  po několika změnách v rozestavení začali lépe, hru  vyrovnali a začali se dostávat častěji do brankových příležitostí. Opět se nám ale nedařilo v koncovce a nedali jsme stoprocentní gólové šance. Místo toho jsme opět vyrobili zbytečnou chybu v obraně a doslova darovali soupeři čtvrtý gól, který definitivně rozhodl o osudu zápasu. Čtyři minuty před koncem   jsme zásluhou Dominika Lanka snížili na konečných 1:4, kdy ho průnikovou přihrávkou do pokutového území soupeře hezky uvolnil Martin Suchý.  Klukům se nedá upřít snaha, bojovnost, ale srazili nás naše zbytečné chyby v obranných řadách a nevyužití brankových příležitostí. Jediné pozitivum na prohraném domácím zápase je návrat Honzy Pletichy do sestavy, hry, po dlouhé době rekonvalescence po nepříjemném zranění. Poděkování patří hráčům z ročníku U16, kteří nám pomohli vyplnit díry v sestavě, po nemocných a zraněných hráčích.