Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň U18 - SK Hořovice 5:0 (4:0)

24. 10. 2022

SK Petřín Plzeň U18 - SK Hořovice 5:0 (4:0) Kyklhorn 2, Šedivý, Trojan, Kolářík (p)

S Hořovicemi jsme chtěli navázat na dobrý výkon z Domažlic a odčinit tak minulou domácí porážku s Pískem. Úvod zápasu nám nevyšel podle našich představ, kdy při nás v šesté  minutě stálo štěstí, protože přímý kop soupeře se zastavil na tyči naší branky a následnou dorážku do odkryté branky hráč Hořovic trestuhodně zahodil. Hned z protiútoku se nám podařilo zásluhou Matěje Kyklhorna dostat do vedení, kdy ho dlouhým pasem našel Adam Černý.  Autor gólu si míč hezky zpracoval a střelou do protipohybu hostujícího brankáře skóroval. Vedoucí gól nás uklidnil a postupně jsme dění na hřišti ovládli. Po čtvrthodině hry se podruhé v zápase prosadil Matěj Kyklhorn, kdy pohlednou rychlou akci s Matějem Novákem zakončil křížnou střelou na zadní tyč. Pak jsme přečkali gólovou příležitost Hořovic, která mohla soupeře vrátit do zápasu, co se později ukázalo jako zlom v utkání. Ve 21. minutě si na rohový kop zahraný Honzou Kuneschem naskočil nejvýš Patrik Šedivý a přesnou hlavičkou k tyči navýšil naše  vedení o tři branky.  Deset minut před koncem prvního poločasu zasadil soupeři další tvrdou ránu Lukáš Trojan, který byl v pokutovém území důrazný a pohotovou střelou zakončil zpětnou přihrávku Matěje Kyklhorna, kterého našel u naší pravé strany dlouhým přesným míčem Adam Černý. Poločasové vedení o čtyři branky vypadalo hezky, odpovídalo dění na hřišti, ale kdyby Hořovičtí proměnili své dvě velké šance, mohl být průběh prvního poločasu nejspíš jiný. Druhý poločas byl v naší režii, drželi jsme míč, hlídali si komfortní vedení, a nechtěli jsme udělat zbytečnou chybu, kterou by jsme hostům vrátili naději na lepší výsledek. Nicméně se soupeř do gólové šance přeci jenom dostal, ale tu zlikvidoval pohotovým zákrokem Jára Vytisk. Když v 65. minutě proměnil pokutový kop Vašek Kolářík po faulu na pronikajícího Lukáše Trojana, bylo o zisku tří bodů rozhodnuto.  V závěru utkání jsme si vypracovali dvě gólové šance k navýšení skóre, ale Martin Šindelář a poté Filip Hofman byli v zakončení nepřesní. Po vítězství v Domažlicích jsme si připsali další tři důležité body do soutěže a zdravě se nabudili do těžkého pátečního zápasu s Přešticemi, které jsou na druhém místě tabulky a v podzimní části ochutnali hořkost porážky jen ve dvou případech.

Branky: Kyklhorn 2, Šedivý, Trojan, Kolářík (p)

Asistence: Černý, Kunesch, Novák, Kyklhorn

ŽK: 30´ Kolářík