SK Petřín Plzeň U18 - Český lev Union Beroun 4:3 (2:2)

20. 3. 2023

SK Petřín Plzeň U18 - Český lev Union Beroun 4:3 (2:2) Šneberger, Pleticha, Šedivý, Kyklhorn

Na domácím hřišti jsme hostili Lvy z Berouna, ktreým jsme měli co vracet, ostudnou porážku z podzimu (3:0). Úvod zápasu nám vyšel na výbornou, kdy jsme po půl minutě hry mohli jít do vedení, ale Dominik Lank netrefil prázdnou branku hostí. Na gólovou radost jsme však nečekali dlouho, kdy se ve druhé minutě po přihrávce Patrika Šedivého elegantně v pokutovém území uvolnil Josef Šneberger a nechytatelnou  křížnou střelou vymetl pravou šibenici berounské branky. Místo, aby jsme z úvodního tlaku přidali druhý gól, zbytečně jsme před naším pokutovým územím faulovali a z nařízeného přímého kopu berounský hráč přízemní střelou kolem zdi vyrovnal. O dvě minuty později jsme zásluhou Patrika Šedivého rozvlnili síť branky hostí podruhé, ale naše radost netrvala dlouho, protože rozhdočí viděl útočný faul zakončujícího hráče. Ve třicáte minutě jsme šli však už do vedení, kdy se po centru Davida Hrdiny pověsil do vzduchu Honza Pleticha a hezkou přesnou hlavičkou skóroval. Naše vedení však netrvalo dlouho, kdy jsme si nepohlídali centrovaný míč, nechali hodně prostoru berounskému hráči a bylo vyrovnáno. Vyrovnaný stav vydržel až do poločasové přestávky. V prvním dějství jsme předvedli raketový nástup, ale postupem času jsme Beroun nechali hrát, nadechnout, což vedlo dvakrát k vyrovnání.  Rovněž i úvod druhého poločasu patřil nám, kdy se po pěti minutách hry hezkou střelou z voleje trefil Patrik Šedivý, který z první trefil dlouhý aut Adama Černého. Místo toho, aby jsme přidali čtvrtý gól, který by nám přinesl klid na kopačky, dopustili jsme se opět zbytečného faulu a hosté trestali. K přímému kopu se postavil tentýž hráč, který se už jednou z obdobné standartní situace trefil a téměř totožnou střelou kolem zdi vyrovnal. Běžela 61. minuta, na hřišti jsme byli lepším týmem, ale nedařilo se nám v koncovce. Šancí ke vstřelní gólu bylo dost a někdy zůstával rozum stát nad tím, co dokážeme neproměnit. V 78. minutě jsme ze strany zahrávali přímý kop my, k míči se postavil Matěj Kyklhorn a jeho střela skončila k překvapení všech, až v síti berounské branky. Jednobrankové vedení jsme si pohlídali až do závěrečného hvizdu rozhodčího, zaslouženě si připsali cenné vítězství a vrátili tak soupeři podzimní porážku.

Branky: Šneberger, Pleticha, Šedivý, Kyklhorn

Asistence: Šedivý, Hrdina, Černý

ŽK: 19´ Šneberger, 46´ Šedivý