SK Petřín Plzeň - Viktorka Žižkov 3:5 (0:1)

28. 10. 2021

SK Petřín Plzeň - Viktorka Žižkov 3:5 (0:1) Šedivý 2, Olach

V předposledním utkání podzimní části soutěže jsme na domácím hřišti hostili Viktorku Žižkov. Aktuální postavení obou týmů v tabulce  znamenalo souboj o čtvrté místo, který přilákal pěknou diváckou návštěvu. V úvodu zápasu byli hosté aktivnější, působili fotbalovějším dojmem, ale postupem času se dění na hřišti vyrovnalo, žádný tým nechtěl udělat chybu. Ve 22. minutě jsme si nepohlídali na krátko rozehraný rohový kop hráčů Viktorky, ty se po dvou přihrávkách dostali ke střele z velkého vápna, která mezi nohami několika hráčů skončila až v síti naší branky. I my jsme zahrozili, ocitli se v nadějných šancích, ale bohužel se nám v koncovce nedařilo. Do poločasové přestávky už žádný gól nepadl, takže hosté na ni odcházeli za jednobrankového vedení. Začátek druhého dějství nám ale hrubě  nevyšel, kdy jsme v rozmezí 7 minut třikrát inkasovali !!!!! Branky byly po našich nedůrazech v soubojích, v pomalém přistupování, prostě jako kdyby jsme byli hlavou ještě na přestávce v šatně. Tragickou patnáctiminutovku hosté zakončili pátým gólem v naší síti, kdy jsme opět propadli při bránění standartní situace - rohového kopu. Takový direct by poslal k zemi i slavného boxera "Rockyho". Kluci se ale po změně rozestavění a prostřídání zvedli a na hrozivý stav 0:5 odpověděli zcela odlišným výkonem, než se do té doby prezentovali. Začali vyhrávat osobní souboje, najednou jich bylo plné hřiště a viditelně hosty z Prahy dostali pod velký tlak. Obzvlášť kluci z U16 (Martin Olach, Jakub Spiegel a Matyáš Holmik) po svém příchodu na hřiště ukázali příkladný zápal do hry a bojovnost. V 65. minutě se míče zmocnil svým důrazem Martin Olach, nahrál do volného prostoru Patrikovi Šedivému, který si míč zpracoval a výstavní střelou vymetl pravou šibenici žižkovské branky. O minutu později Jakub Spiegel vymyslel pěknou průnikovou přihrávku na Honzu Pletichu, který se svým náběhem dostal až k zakončení z hranice velkého vápna, kdy jeho sraženou střelu hlavou dorazil do branky hostů Patrik Šedivý. Nadále jsme pokračovali v nátlakové hře a nutili hráče Viktorky k chybám. V 77. minutě jsme předvedli velmi pohlednou fotbalovou akci. Šimon Knopp se po naší pravé straně protáhl do pokutového území Žižkova, přesným centrem našel Patrika Šedivého, který z prvního dotyku sklepl míč pod sebe na Martina Olacha, který nechytatelnou střelou vykřesal jiskřičku naděje se zápasem ještě něco udělat. Snížení na rozdíl jedné branky měl  na kopačce od 60. minuty výborně hrající Patrik Šedivý, který však míč před odkrytou brankou v těžké pozici k naší smůle netrefil. Bohužel čas neúprosně utíkal, hosté hru kouskovali a my jsme víc nestačili.  Je škoda, že jsme se začali prezentovat hrou, která nám je vlastní až od 60. minuty za stav 0:5. K poslednímu zápasu jedeme do Písku, tak doufejme, že podzimní část české ligy dorostu zakončíme vítězně.

Branky: Šedivý 2, Olach

Asistence: Olach, Pleticha, Šedivý