SK Petřín Plzeň - TJ Sokol Blovice "A" 14:0 (6:0)

30. 1. 2022

SK Petřín Plzeň - TJ Sokol Blovice "A"  14:0 (6:0) Šedivý 3, Frank 3, Hofman 3, Hrdina 2, Šiml, Urbánek, Šneberger

Ve druhém přípravném zápase zimní přípravy jsem vyzvali muže TJ Sokol Blovice, kteří hrají 1. B třídu s ambicemi na postup do 1. A třídy. Úvod zápasu nám vyšel nad očekávání,  kdy jsme si v během prvních dvou minut vypracovali dvě stoprocentní šance ke skórování, ale bohužel díky špatné koncovce a špatnému řešení ve finální části jsem se neprosadili. První gólové radosti jsme se  dočkali v 8. minutě, kdy hezkou průnikovou přihrávkou Martin Frank uvolnil do naší levé strany Patrika Šedivého, který krásným nadýchaným centrem (možná střelou), překonal překvapeného brankáře Blovic. V 16. minutě to už bylo 2:0, kdy nepřesnou rozehrávku hostujících zadáků vystihl aktivním presingem Patrik Šedivý a pohodlně zavěsil. Na třetí branku jsem čekali do 29 minutě, kdy si na přetažený rohový kop zahraný Filipem Hofmanem naskočil na zadní tyči David Hrdina a pěknou hlavičku rozvlnil síť blovické branky. O čtyři minuty později Honza Pleticha krásnou cca 40-ti metrovou dlouhou příihrávkou za obranou linii hostů oslovil ve sprintovém náběhu Oldu Šimla, který utekl všem zadákům Blovic a podél vyběhnutého brankáře skóroval. Ve 36. minutě se Patrik Šedivý elegantně uvolnil přes obránce Blovic, navedl si míč do pokutového území, kdy zpětnou přihrávkou našel zcela volného Filipa Hofmana, pro kterého dopravit míč do hostující branky nebyl problém. Tečku za povedeným prvním poločasem udělal ve 40. minutě Martin Frank, který si naběhl na hezkou průnikovou přihrávku Filipa Hofmana a technickou střelou stanovil výsledkem prvního poločasu na 6:0. V prvním poločase jsme se prezentovali rychlou kombinančí hrou na co nejméně doteků, s vysokým napadáním, který dělal hostům velké problémy. Musíme pochválit i obrannou činnost, kdy jsme útoky Blovic včas zachytávali, a když se dostali k zakončení předvedl své brankářské umění Jára Vytisk. Do druhého poločasu jsme šli i přes vedení 6:0, maximálně koncentrováni s respektem k soupeři, protože přeci jenom jde o muže z 1. B třídy. Průběh druhého poločasu jsme ale zvládli bravůrně, hosty téměř k ničemu nepustili a jejich návštěva v našem pokutovém území by se dala spočítat na prstech jedné ruky. Postupně jsme přidali ještě osm gólů, kdy se dvakrát prosadil Martin Frank a Filip Hofman, po jedné brance David Hrdina, Patrik Šedivý, Josef Šneberger a Adam Urbánek. Jednoznačné vítězství a  výsledek 14:0  nečekal nikdo z přítomných. Následující víkend nás čekají dorostenci ze Sportovní školy Plzeň, a přesto že se jedná o přípravné období, bude to hodně prestižní zápas.

Asistence: Frank 3, Šindelář 3, Hofman 2, Šneberger 2, Pleticha, Šedivý

Sestava : všichni (absence Salák, Novák, Kolářík, Trojan, Petr, Gožo)