Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň - TJ Lokomotiva České Budějovice 2:1 (0:1)

31. 8. 2020

SK Petřín Plzeň - TJ Lokomotiva České Budějovice  2:1 (0:1) Šedivý, Hofman

Po dlouhé pauze (308 dní) jsme konečně mohli v domácím prostředí před našimi fanoušky zabojovat o mistrovské body v české divizi mladšího dorostu, kdy nám byla soupeřem Lokomotiva České Budějovice, která úvodní kolo na hřišti Klatov vyhrála vysokým rozdílem  8:2. Pohledem na soupisku hostí, kdy převážná část hráčů byla ročník 2004, bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého, obzvlášť když se nám ještě ke všemu rozrostla marodka na pět hráčů, plus jednoho svatebčana. Do sestavy jsme z těchto důvodů tedy museli zařadit dva hráče z U17.  Od úvodního hvizdu rozhodčího se hrál vyrovnaný zápas, kdy obě obrany byly pozorné a týmy se nedostávali do žádných  gólových šancí. Byli to ale hosté z jihu, kteří se ujali jednobrankového vedení. Ve 25. minutě jsme poprvé v obraně zaváhali, nezachytli jsme průnik po naší levé straně a následný střílený centr do našeho pokutového území hostující hráč s nutnou dávkou štěstí propasíroval za brankovou čáru. Po obdržené brance jsme na chvíli znervózněli, ale po pár minutách jsme hru vyrovnali, vypracovali si slibně rozvíjející se akce, ale chyběla tomu finální přihrávka, nebo větší klid v pokutovém území Budějovic. Ke střelení druhé branky v utkání byli blíž hosté z jihu. Rohový kop prolétl přes celé naše pokutové území, míč se stočil do naší branky a zastavil se až na tyči. Odražený míč se vrátil na malé vápno před branku, kde si hostující hráč k našemu štěstí spletl sport (fotbal s házenou) a míč zahrál nepochopitelně do branky rukou. Do poločasové přestávky již branka nepadla, takže se do šaten odcházelo za stavu 0:1 pro České Budějovice. O přestávce proběhlo dvou střídání, kdy Tadeáše Siebera nahradil Matěj Novák a Lukáše Trojana vystřídal Adam  Černý. Vstup do druhého poločasu se vydařil lépe nám a odměnou nám byl vyrovnávací gól. Dobrým napadáním jsme přinutili hostujícího hráče k zpětné přihrávce brankáři, kterou vystihl Patrik Šedivý a svůj sólový nájezd na gólmana Budějovic s přehledem proměnil. Vstřelná branka nás povzbudila a na hřišti jsme začali mít optickou převahu. V 52. minutě jsme už mohli jít do vedení, ale střela Matěje Nováka k naší smůle skončila na tyči. V 68. minutě musel být ze zdravotních důvodů vystřídán Radek Žemlička, za kterého vběhl na hřiště Josef Šneberger. Budějovice se z obdržené branky oklepali steně jako my a nadále se hrál vyrovnaný mač. Když už se začali v hlavě honit myšlenky o následném penaltovém rozestřelu, prošel v 81. minutě středem hřiště Kuba Hönig, míč za pomoci hostujícího obránce posunul do levé strany, kam si naběhl Filip Hofman a tvrdou křížnou střelou o tyč, tzv. angličanem, rozjásal diváky na petřínském stadionu. Vedení 2:1 jsem udrželi až do konce a mohli se radovat z cenného domácího vítězství a zisku třech mistrovských bodů po 308 dnech.  Další radost nám udělal návrat Fandy Goža po dlouhém vleklém zranění, který přišel na trávník v 86. minutě za Patrika Šedivého. Poslední střídání proběhlo v 90. minutě, kdy Filipa Hofmana vystřídal Ondra Petr, který si vyzkoušel pár minut na pro něho neobvyklé pozici levého záložníka.

Branky: Šedivý, Hofman

Asistence: Hönig

ŽK: 70´ Pleticha