SK Petřín Plzeň - TJ Blatná 15:3 (3:3)

25. 2. 2019

SK Petřín Plzeň - TJ Blatná  15:3  (3:3)  Kobes 6, Hofman 3, Treml 2, Hrdina, Sieber, Hönig, Kubička

V nedělním přípravném utkání jsme hostili tým z krajského přeboru Jihočeského kraje, TJ Blatná, se kterým jsme se již jednou  utkali, a to v rámci letní přípravy v Blatné a zvítězli 5:3. Vzhledem k rozsáhlé marodce jsme tým doplnili o brankáře Jonáše Fikrleho, a dva hráče Ondru Kubičku a Honzu Tremla z U15. Zápas jsme začali v hodně vlažném tempu, nemohli jsme se dostat do optimální provozní teploty a tak první poločas měl dá se říct vyrovnaný průběh. V soubojích jsme nebyli důrazní, byli v nich několikrát pozdě a náběhy ofenzivních hráčů by se daly spočítat na jedné ruce. Sice jsme šli v 8. minutě zásluhou Matyáše Kobese  do vedení, kdy využil zpětné přihrávky do prostoru malého vápna od Filipa Hofmana. Za čtyři minuty bylo ale vyrovnáno, kdy jsme si nepohlídali první tyč a hráč Blatné krásně zakroutil míč z rohu přímo do branky. O dvě minuty později  jsme šli opět do vedení, kdy Olda Šiml chytře vysunl do sólového nájezdu Matýaše Kobese, který nazaváhal a zavěsil. V 17. minutě hosté kopali druhý rohový kop a opět skórovali. Tentokrát si na přetažený roh naskočil hráč Blatné a hlavou vyrovnal 2:2. Vedení nám  ve 25. minutě vrátil Filip Hofman, který svým aktivním presingem obral o míč s rozehrávkou váhajícího brankáře jihočechů a pohodlně skóroval do odkryté branky. Pět minut před koncem prvního poločasu bylo vyrovnáno, kdy Jonáše Fikrleho nachytal na "hruškách" střelou z větší vzdálenosti hostující hráč. Nerozhodným stavem 3:3 skončil první poločas, který nebyl z naší strany vůbec povedený.  Náš výkon byl ospalý, mdlý  a k probuzení kluků bylo zapotřebí zvýšit hlas. Výkon ve druhém poločase byl o něco lepší, ale i přes poločasovou výhru 12:0, jsme nepředvedli to, co by jsme chtěli hrát na jaře. Pořád tomu chyběla větší fotbalová agresivita, víc sprintových náběhů,  větší nahecování, lehkost při zakládání útočných akcí. Výsledek je jedna věc, ale předvedený výkon druhá. Je otázka, zda by tento bezkrevný výkon obstál proti Tempu Praha, se kterým se v prvním soutěžním jarním utkání střetneme o první místo v tabulce. Vraťme se k brankovým situacím. Ve 42. minutě nacentroval do pokutového území Kuba Hönig, míč si našel Honza Treml a poslal nás do vedení 4:3. O minutu později se do role asistenta pasoval Matyáš Kobes, který zpětnou přihrávkou do místa penalty nabil Davidovi Hrdinovi, který pěknou střelou o břevno zvýšil naše vedení na 5:3. V 51. minutě neúnavný Matyáš Kobes vystihl nepřesnou rozehrávku brankáře Blatné, po zachycení míče mu udělal kličku a do prázdné branky zvýšil na 6:3. Hned z dalšího útoku Matyáš Kobes nahrál před branku volnému Tadeášovi Sieberovi, který protlačil na dvakrát míč do blatenské branky 7:3. V 53. minutě jsme se dočkali pověstné dělovce v podání Kuby Höniga. Ten si připravil míč ke střele a z dobrých 20 metrů nedal brankáři Blatné žádnou šanci zasáhnout, 8:3. 57. minuta a opět Matyáš Kobes, který uklidil do jihočeské svatyně přesný centr Kuby Höniga. Po hodině hry padla magická desítka, kdy se trefil po důrazu Tadeáše Siebera v pokutovém území hostů Honza Treml. Svůj pátý zásah v utkání si Matyáš Kobes schoval do 62. minuty, kdy svým dobrým napadáním sebral míč váhajícímu obránci a svůj sólový nájezd s přehledem proměnil 11:3. O dvě minuty později se dočkala gólové radosti i naše druhá posila z U15, Ondra Kubička, který vystihl rozehrávku nepřesného brankáře a do odkryté branky už nebyl problém zavěsit. V 67. minutě završil svůj druhý hattrick v utkání !!!!  Matyáš Kobes, kdy z hranice velkého vápna chytře, technicky obstřelil bezmocného brankáře. Poslední dva zásahy má na svědomí Filip Hofman. Nejprve si v 69. minutě na polovině hřiště narazil míč s Davidem Lhotákem,  nastartoval své rychlé nohy, unikl obráncům a podél vyběhnutého brankáře zvýšil na 14:3. V 72. minutě stanovil konečné skóre zápasu s Blatnou na 15:3, kdy před velkým vápnem zachytil rozehrávku obránců Blatné, hodil si šikovně míč dovnitř pokutového území a vyběhnutého brankáře prostřelil přízemní střelou. Další prověrkou před začátkem soutěže nám bude německý Cham. Tenhle zápas nám hodně napoví, jak jsou kluci připraveni na jarní boje.

Branky: Kobes 6, Hofman 3, Treml 2, Hrdina, Sieber, Kubička, Hönig,

Asistence: Kobes 2, Hönig 2, Hofman, Šiml, Sieber, Lhoták, Treml