SK Petřín Plzeň - SpVgg LAM (muži) 4:1 (0:1)

2. 2. 2023

SK Petřín Plzeň - SpVgg LAM (muži) 4:1 (0:1) Kacerovský, Šiml, Šedivý, Hájek

Druhý  přípravný zápas U19  přinesl hodně organizačních změn, kdy větší část doplněná o tři hráče A týmu Petra Bednáře, Adama Kohouta a Matěje Štefla změřila sílý z týmem  SpVgg Lam, hrající německou Landesligu, jehož dres oblékají bývalí hráči Viktorie Plzeň, Václav Uzlík a Tomáš Kepl. Zbylá část odjela s U17 do Karlových Varů. Úvod zápasu patřil soupeři, ale kluci vedení zkušeným Petrem Bendářem se postupně rozkoukali a dění zápasu na hřišti vyrovnali. Jenže ve 22. minutě zaúřadovali "přesní" rozhodčí, kdy hlavní arbitr pískl faul, který viděl jenom on a čárový tomu nasadil korunu tím, že písknutý nedovolený zákrok posunul do našeho pokutového území, i když byl asi tak metr před. Tomuto rozhodnutí se pousmál i realizační tým soupeře. Pokutový kop proměnil s přehledem Václav Uzlík a poslal svůj tým do vedení. Do konce prvního poločasu jsme si vypracovali několik nadějných příležitosti k vyrovnání, ale bohužel jsme selhali v koncovce. Soupeř zásluhou Tomáše Kepla taky několikrát zahrozil, ale stoperské duo Adam Kohout - Sam Kacerovský si s nepřijeným útočníkem poradila na výbornou. Druhý poločas  jsme začali ve velkém stylu, soupeře hned od úvodu zatlačili a vyrovnání viselo ve vzduchu. Ve 49. minutě zahrával Matěj Štefl rohový kop, jeho nepříjemný míč si našel v pokutovém území Sam Kacerovský a přesnou halvičkou vyrovnal. O pět minut později jsme už vedli, kdy se na hranici velkého vápna hostů dostal k odraženému míči Olda Šiml a tvrdou střelou, která byla tečována prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V totmo úseku hry jsme na hřišti dominovali, měli lepší pohyb, lépe jsme kombinovali a zaslouženě vedli. Po půl hodině hry v druhém dějství si centrovaný míč na prsou zpracoval Patrik Šedivý, prvním dotykem si míč prohodil mezi dva obránce Lamu a tváří v tvář s hostujícím brankářem nezaváhal a vsítil náš třetí gól. Tečku za velmi povedeným zápasem udělal pět minut před koncem Josef Hájek, který zakončil rychlou pohlednou akci, kdy hlavičkou zužitkoval přesný centr Michala Šmída. Vítězství nad muži z Lamu bylo zcela zasloužené, protože kromě úvodních 5-10 minut jsme byli lepším týmem a druhý poločas byl zcela v naší režii.

Branky: Kacerovský, Šiml, Šedivý, Hájek