SK Petřín Plzeň - SKP České Budějovice 8:2 Kolařík, Pleticha, Vaňourek, Olach, Nový, Domanský, Hofman, Klein

16. 10. 2017

Za krásného počasí jsme na domácím hřišti přivítali hosty z SKP České Budějovice. Jihočeši byli před utkáním v tabulce za námi, ztráceli na nás tři body, takže jejich zisk z domácího prostředí byl pro nás téměř povinností. Slunečné počasí na domácí stadion přilákalo hodně fanoušků a když k tomu přičteme kvalitní trávník pokropený ranní rosou, mohli jsme se těšit na další ligový zápas. Kluci s pokyny, hrát minimálně se stejnou aktivitou jako v předchozím zápase proti Spartě, nedat soupeři prostor pro rozehrávku na budějovičáky vlétli a vytvořili si mírnou převahu. Byli to ale hosté, komu se povedlo dát první gól zápasu. V 9 minutě budějovický útočník vystihl špatné, pomalé rozehrávky od našeho brankáře Martínka, a solový nájezd s přehledem proměnil. Hra se po vstřelené brance vyrovnala a kluci začali být nervozní, nedařila se kombinace, prostě nikdo z nás neočekával takový začátek. Postupem času jsme se z obdržené branky  otřepali a pomalu a jistě jsme hosty opět začínali přehrávat. Ve 26 minutě jsme se ale už dočkali a povzbuzujícím fanouškům udělali první gólovou radost. Novák z pravé strany přihrál do středu hřiště Kolaříkovi, který střelou z prvního doteku nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Vyrovnání bylo zasloužené a na první přestávku jsme odcházeli za nerozhodného stavu 1:1. Do druhé třetiny jsme však na hosty vlétli a ti nevěděli kam dřív skočit. Na náš druhý gól jsme tak nemuseli dlouho čekat. Ve 33. minutě si na zpětnou přihrávku Kleina naběhl Pleticha a tvrdou střelou prostřelil vše, co mu stálo v cestě a gólová radost mohla vypuknout podruhé. Nabuzení kluci  hned po rozehrávce obrali hosty o míč, dlouhou přihrávku nadzvedl hlavou Klein, který tím poslal do sólového nájezdu Vaňourka. Ten od poloviny hřiště rozkmytal své rychlé nohy, utekl obráncům, brankáři udělal kličku a zakončil do prázdné branky. Fantastickou tříminutovku jsme zakončili čtvrtým gólem v utkání a byla to fotbalová lahůdka, která zahřála ne jednoho fanouška fotbalu. Ve 36. minutě Gožo technickou lobovanou přihrávkou přehodil obranný val jihočechů a nahrál Olachovi, který si počínal stejně lišácky a téměř stejným lobem přehodil brankáře hostů, který na padající míč do branky nedosáhl. V tomto časovém úseku jsme soupeře doslova rozložili na prvočinitele. Další gólové radosti jsme se dočkali ve 48. minutě. Hofman utekl po levé straně hostům, zatáhl balon a zpětnou přihrávkou našel před brankou zcela osamoceného Novýho, který neměl problém míč uklidit do sítě. Senzační druhou třetinu zakončil naším šestým gólem Domanský. Ten si naběhl na zpětnou přihrávku Kolaříka, který před tím vymotal hostující obránce a se zakončením si věděl rady. Druhá třetina se zcela odvíjela v naší režii, soupeře jsme jasně přehrávali a vedení mohlo být vyšší. Do závěrečné třetiny jsme vstupovali s tím, že budeme pokračovat ve výkonu z té druhé, soupeře dorazíme a potěšíme výkonem naše fanoušky. Jenže, opak byl pravdou. Kluci přestali hrát a s vědomím že vyhráváme o pět gólů, začali hrát ledabyle, bez pohybu a výkonem jsme se vrátili do úvodní třetiny. Hosté zjistili, že by šlo se zápasem ještě něco udělat, a začali hrát. Kluci po zjištění, že by mohlo být z téměř rozhodnutého zápasu ještě drama přidali a výkon se lepšil minutu od minuty. Sedmého zásahu jsme se dočkali v 76. minutě. Sieber vyslal průnikovou přihrávku do rychlého brejku Hofmana, ten si pohrál s hostujícími obránci a střelou na zadní tyč zavěsil. O tři minuty déle jsme se dočkali další fotbalové krásy, která byla jako vystřižená z učebnice moderního fotbalu. Haas dlouhou křižnou přihrávkou vysunul po levé straně rozběhnutého Hofmana, který z prvního doteku vrátil zpětnou přihrávku téměř přes celé obranné pásmo Kleinovi, který taky z prvního doteku míč napálil do hostujcí brány. První a poslední slovo patřilo ale hostům z Českých Budějovic. Ty využili naší hrubé chyby v obraně a v 84. minutě uzavřeli gólový účet sobotního utkání na 8:2.  Co napasat závěrem? Byli jsme svědky hezké fotbalové podívané, za krásného, téměř letního pačasí, na výborně připraveném trávníku s dobrým koncem . Kluci to odbojovali a namlsali nás osmi góly do příštího zápasu, který odehrajeme v Praze v moderním a novém sportovním areálu Tempa.

Góly:  Kolařík, Pleticha, Vaňourek, Olach, Nový, Domanský, Hofman, Klein

Asistence:  Hofman 2, Klein 2, Novák, Gožo, Kolařík, Sieber, Haas

Sestava:                        Harant - Martínek