SK Petřín Plzeň - SKP České Budějovice 3:1 (0:0)

16. 10. 2019

SK Petřín Plzeň - SKP České Budějovice  3:1 (0:0)  Hofman 2, Kacerovský

Předchozí naše nelichotivé výsledky a momentální postavení v tabulce nám velelo v domácím utkání s SKP  jediné, a to bodovat za tři body a udržet si kontakt s týmy nad námi. Do důležitého zápasu jsme nastoupili  po dlouhé době téměř v kompletní sestavě a na předvedeném výkonu to bylo určitě znát. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně a už v 6. minutě jsme mohli jít do vedení. Sam Kacerovský se řítil sám na brankáře jihočechů, ale při zakončení jen těsně minul hostující branku. Soupeř se ale z úvodního tlaku otřepal a hrálo se vyrovnané utkání s naší mírnou převahou. Během prvního poločasu jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale vždy nám chybělo potřebné štěstíčko, nebo pár centimetrů ke vstřelení kýžené branky. I hosté si však vytvořili nadějné pozice, ale naše obrana v čele s Ondou Petrem vše odvrátila, a tak se odcházelo na poločasovou přestávku za nerozhodného stavu 0:0. Před koncem prvního poločasu po nešetrném zákroku hostů se ocitl na trávníku Fanda Gožo a k naší smůle musel být do druhého poločasu střídán Venou Koláříkem. Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, ale bohužel jsme hned z prvního brejku  k naší smůle inkasovali. Ve 44. minutě Radek Žemlička neuhlídal raketový náběh záložníka Budějovic, ten zpětnou přihrávkou do našeho pokutového území oslovil útočníka jihočechů, který si ve vápně dobře zorientoval a poslal přízemní střelou hosty do vedení. Z vedení se hosté ale neradovali dlouho, neboť hned po rozehrávce ve 45. minutě Martin Olach z pravé strany zpětnou přihrávkou do prostoru penalty vybídl ke skórování Sama Kacerovského, který zachoval klidnou hlavu a střelou k tyči vyrovnal.  Vstřelená branka nás vybídla ještě k větší aktivitě a ve 49. minutě jsme byli po zásluze odměněni. Filip Hofman aktivním presingem vystihl rozehrávku brankáře, kličkou se zbavil dotírajícího obránce a s notnou dávkou štěstí nás poslal do vedení. Za dvě minuty se hezky individuálně uvolnil na pravé straně pokutového území Sam Kacerovský, křížnou přihrávkou přes pokutové území jihočechů vybídl ke skórování Filipa Hofmana, který  se tísněn hostujícím obráncem dostal ke střele a ani tentokrát se nemýlil 3:1. Bohužel se mu opět ozvalo staré zranění a musel být vzápětí střídán, kdy ho nahradil další navrátilce do sestavy Lukáš Trojan.  SKP se však ani za tohoto stavu nevzdávalo a hrál se vyrovnaný pohledný fotbal. Oba týmy si vytvářeli nadějné akce a utkání bylo otevřené i za tohoto stavu. V 62. minutě Martina Olacha vystřídal Martin Frank, aby okysličil naší hru čerstvými silami. Postupem času jsme provedli další změny v sestavě, kdy v 75. minutě Sama Kacerovského nahradil Tadeáš Sieber a v 79. minutě po taktickém střídání Lukáše Trojana, Dan Křemenák. Vedení 3:1 jsme udrželi až do závěrečného hvizdu hlavního arbitra a zaslouženě tak získali cenné tři body. V tomto zápase jsme předvedli bojovný týmový výkon, pohledný fotbal a přerušili jsme černou sérii pěti prohraných zápasů v řádě.

Branky: Hofman 2, Kacerovský

Asistence: Olach, Kacerovský