SK Petřín Plzeň - SK Střešovice 1911 2:1 (1:0)

2. 9. 2019

SK Petřín Plzeň - SK Střešovice 1911  2:1 (1:0)  Frank, Hönig

Ve druhém mistrovském zápase jsme na domácím hlavním hřišti přivítali Střešovice, které v loňské sezóně skončili na chvostu tabulky. Předchozí vzájemné zápasy ale ukázaly, že bez stoprocentního přístupu, dávky štěstí a velkého nasazení nepůjde o nic lehkého. Prognózy se naplnily od první minuty, kdy se nehrál žádný líbivý fotbal. Hra se často kouskovala, míče nakopávaly z obou stran, chyběla tomu prostě  fotbalovost. První gólové radosti jsme se dočkali v 18. minutě, kdy se na naší levé straně po hezké příhrávce uvolnil Kuba Hönig, který potáhl míč a zpětnou přihrávkou do prostoru malého vápna oslovil Martina Franka, který zachoval klid a do poloprázdné branky zavěsil. Ve 34. minutě přišla pro nás první nepříjemnost. Po souboji s protihráčem nešťasně upadl Sam Kacerovský a musel být střídán Adamem Hrdličkou. Do konce poločasu už žádná branka nepadla, tak se na přestávku odcházelo za našeho hubeného vedení 1:0.  První dějství nepřineslo žádný oslnivý fotbal, kdy jsme se přizpůsobili jednoduché hře hostů. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivněji, snažit se hrát víc po zemi a kombinovat. To se nám ale vůbec nepodařilo a celkem brzy jsme inkasovali. Vyrovnávací brance předcházela naše gólová šance, kdy se na brankáře Střešovic řítil osamocený Martin Frank, který však nevyřešil svůj únik gólově. Z následného protiútoku Střešovic jsme propadli v obranné fázi a hosté nabídnuté šance využilil. Vstřelená branka hosty povzbudila a my jsme začali mít problémy. V jednom případě nás zachránila od inkasovaného gólu konstrukce branky. Narůstající tlak Střešovic jsme chtěli otupit střídáním, kdy Tadeáše Siebera nahradil uzdravený David Hrdina. Záměr se vydařil, pomalu jsme začali hru vyrovnávat, ale opět se nejednalo o žádný oku lahodící výkon. V 60. minutě vystřídal Fandu Goža, Dan Křemenák, který měl přinést na hřiště větší aktivitu v útoku, protože remíza byla pro nás málo. V 68. minutě jsme poslali na hřiště dalšího čerstvého ofenzivního hráče, kdy Martina Franka vystřídal Filip Vaňourek. Když se už schylovalo k tomu, že si oba týmy rozdělí  body,  Honza Pleticha poslal za obranu dlouhý míč, na který si naběhl Kuba Hönig. Ten nás svým sólovým nájezdem téměř z poloviny hřiště a po kličce brankáři Střešovic poslal do vedení, na což už hosté nestačili zareagovat. Tři body jsme sice urvali, ale nebyl to z naší strany žádný top výkon. Ziskem tří bodů jsme se dostali na čelo tabulky, ale v příštím zápase jedem na hřiště druhé Admiry, a pokud tam předvedeme stejný výkon, dlouho se tam neudržíme.

Branky: Frank, Hönig

Asistence: Hönig, Pleticha

ŽK: 56´ Hrdlička