SK Petřín Plzeň - SK Senco Plzeň 8:1 (3:1)

15. 9. 2020

SK Petřín Plzeň - SK Senco Plzeň 8:1 (3:1)  Šedivý 2, Sieber, Trojan, Hofman, Hönig, Pracht, Šneberger

V městském derby jsme na domácí půdě přivítali Senco a na nic jiného, než zisk třech bodů jsme nemysleli. Od úvodního hvizdu rozhodčího jsme na hosty vlétli a hned z první akce skórovali. Přihrávku Davida Hrdiny si před brankou Senca našel Tadeáš Sieber, pohotově zakončil a poslal nás do vedení. Po vstřelené brance jsme pokračovali v nátlakové hře, hosté byli naším pojetím hry zcela zaskočení a byla jen otázka času, kdy přidáme druhý gól. Toho jsme se dočkali v 7. minutě, kdy Radek Žemlička průnikovou přihrávkou uvolnil rozběhnutého Patrika Šedivého, který podél brankáře rozvlnil síť Senca podruhé. Nadále jsme byli jasně lepším týmem, soupeř se na naší polovinu dostával jen ojediněle a třetí gól visel ve vzduchu. Dočkali jsme se ho v 16. minutě a jeho autorem byl Lukáš Trojan, který dorazil do hostující branky brankářem Senca vyraženou střelu Patrika Šedivého a nadělil si tak dárek k patnáctým narozeninám. Vedení 3:0 a jednoznačný průběh zápasu kluky pravděpodobně uspal, ty polevili, přizbůsobili se hře Senca, které hru vyrovnalo. Netrvalo dlouho a zcela po zásluze pro nás přišel trest v podobě snižující branky na 3:1, kdy hostující hráči využili rychlé akce po naší levé straně.  Obdržená branka nás probudila, ale jak už to bývá fotbalovým pravidlem  vrátit se do tempa, aktivity  v jakém jsme odehráli prvních 16. minut, je složité. Ve 35. minutě jsme po hezké individuální akci Filipa Hofmana nastřelili tyč, ale to bylo z naší strany v prvním poločase vše. K naší smůle jsme museli ve 38. minutě ze zdravotních důvodů střídat, kdy pilíř obrany Honzu Pletichu nahradil Vena Vitoň, který se po zranění vrátil do sestavy. Ani v úvodu druhého poločasu jsme nehráli, tak jak jsme si představovali, nemohli jsme se dostat do tempa a hostující Senco statečně vzdorovalo. V 50. minutě jsme na hřiště poslali čerstvé síly, kdy Tadeáše Siebera vystřídal Patrik Pracht a po zdravotních problémech vyšťaveného Lukáše Trojana nahradil Josef Hájek. Střídání se ukázalo jako dobrý impuls. Po rychlé akci střídajících hráčů, kdy Pepa Hájek asistoval Patrikovi Prachtovi jsme se radovali po čtrvté a vstřelený gól nás probudil. Opět nás začalo být plné hřiště, Senco jsme zatlačili a byla jen otázka času, kdy se gólově prosadíme. V 66. minutě byl v pokutovém území Senca faulován Pepa Hájek, k nařízené penaltě se postavil Kuba Hönig a tvrdou střelou k tyči nás poslal do čtyřbrankového vedení. V 69. minutě jsme střídali naposledy, kdy Matěje Nováka a Davida Hrdinu vystřídali Adam Černý a Josef Šneberger. O pět minut později jsme si opět mohli zakřičet "gól", kdy se  po hezké přihrávce Radka Žemličky prosadil Patrik Šedivý, který chladnokrevně zakončil sólový nájezd na hostujícícho brankáře. V 74. minutě to už bylo 7:1, kdy se mezi střelce zapsal další střídající hráč Pepa Šneberger, který zužitkoval průnikovou přihrávku Patrika Prachta. Tečku za městským derby udělal v 82. minutě Filip Hofman, který zužitkoval přihrávku Lukáše Saláka. Zápas s městským rivalem Senco Doubravka jsme nakonec zvládli, zcela po zásluze vyhráli, získali tři body a posunuli se na první místo české divize mladšího dorostu.

Branky:  Šedivý 2, Sieber, Trojan, Hönig, Hofman, Pracht, Šneberger

Asistence: Žemlička 2, Hrdina, Šedivý, Hájek, Pracht, Salák