Jdi na obsah Jdi na menu

SK Petřín Plzeň - SK Motorlet Praha 5:1 (3:1)

7. 10. 2018

SK Petřín Plzeň - Sportovní klub  Motorlet Praha  5:1 (3:1)                Hofman 2, Křemenák, Hönig, Žemlička

Za letního počasí jsme se poprvé v sezóně představili na domácím trávníku SK, kde jsme hostili sportovní klub Motorlet Praha. Hosté byly před utkáním dva body za námi a jejich případné vítězství by je posunulo před nás. Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně a hned na začátku si vytvořili nadějné šance ke vstřelní úvodní branky. Hosté však za námi v ničem nezaostávali, takže  se hrál rychlý pohledný fotbal. V 8. minutě jsme se zaslouženě dostali do vedení. Po naší levé straně utekl Filip Hofman, přesným centrem oslovil Dana Křemenáka, který povedeným volejem uklidl míč  do branky Motorletu. Hned po minutě si Kuba Hönig na hranici velkého vápna vyměnil míč s Davidem Hrdinou, kdy prvně jmenovaný krásnou střelou nedal brankáři Motorletu žádnou šanci zasáhnout. Hosté se však nevzdávali, otevřeli hru a začali tlačit. Aktivní hra jim přinesla ovoce, kdy ve 14. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Při obdrženém gólu jsme si nepočínali ve vápně dosti důrazně, míč jsme nedokázali několikrát uklidit z nebezpečného prostoru, tak jsme za to byli potrestáni. Dvoubrankové vedení nám v 19. minutě vrátil Radek Žemlička, kdy si v pokutovém území hostů našel odražený míč po zahraném přímém kopu a nekompromisní ránou napnul síť branky Motorletu potřetí. Výsledek prvního poločasu odpovídal dění na hřišti a zcela po zásluze jsme vedli. Po přestávce jsme provedli první změnu v sestavě, kdy Tadeáše Siebera nahradil Olda Šiml. Do druhého poločasu na nás hosté doslova vlétli a byli to oni, kdo udával první minuty druhého dějství tempo hry. My jsme chybovali na míči, nedokázali jsme ho udržet, ale naše defenziva byla jak ze žuly a s nadějnými útoky Motorletu jsme si dokázali s vypětím všech sil poradit. Ve 45. minutě jsme střídali podruhé, kdy Matyáše Kobese nahradil Fanda Gožo. Postupem času jsme získali kontrolu nad hrou zpět na naše kopačky a pramenil z toho náš čtvrtý gól. Kuba Hönig oslovil průnikovou přihrávku do levé strany pokutového území Filipa Hofmana, který si prvním dotekem připravil míč ke střele, a přízemní střelou podél bránkáře rozjásal domácí fandy. V 50. minutě vyfasoval Kuba Hönig žlutou kartu za faul před naším velkým vápnem, kdy z následujícího přímého kopu předvedl výborný reflexivní zákrok na brankové čáře Ondra Petr. V 53. minutě se na hřiště po dlouhé době dostal uzdravený Vena Kolářík, který vystřídal Dana Křemenáka. V 56. minutě se čerstvý Vena Kolářík šikovně uvolnil na velkém vápně, pěknou střelou vyprášil rukavice brankáři Motorletu, který střelu pouze vyrazil do míst, kam dobíhal Filip Hofman, pro něhož nebyl problém vstřelit náš pátý gól a tím uzavřít skóre utkání. V 62. minutě jsme střídali naposledy, kdy dvoubrankového Filipa Hofmana vystřídal Matěj Novák. Vítězstvím jsme se posunuli na průběžné druhé místo v tabulce, což je pro kluky velké povzbuzení před následujícím zápasem, který odehrajeme v Ledcích proti Vyšehradu.

Branky:  Hofman 2, Křemenák, Hönig, Žemlička

Asistence:  Hofman, Hrdina, Hönig, Kolářík

ŽK:  50´ Hönig