SK Petřín Plzeň - SK Klatovy 1898 U17 8:0 (4:0)

26. 1. 2020

SK Petřín Plzeň - SK Klatovy U17  8:0  (4:0) Hájek 2, Hofman 2, Novák, Pracht, Šmíd, Šneberger

První přípravný zápas na jarní část sezóny jsme odehráli proti mladšímu dorostu Klatov, který hraje českou divzi dorostu U17. Náš tým byl kvůli chřipkové viróze doplněn o hráče U16. Od začátku utkání jsme byli lepším týmem, lépe jsme kombinovali a měli lepší pohyb. V prvním poločase v 11. minutě  otevřel skóre zápasu Patrik Pracht, který na dvakrát překonal brankáře hostů. O dvě minuty později  se mezi střelce zapsal Filip Hofman, který využil zaváhání nejistého gólmana Klatov. Ve 23. minutě si míč v pokutovém území Klatov po rohovém kopu našel Michal Šmíd a pohotovou střelou zvýšil na 3:0. Brankový účet v prvním poločase uzvařel Josef Hájek. První poločas jsme herně ovládli a po zásluze ho vyhráli.  Skóre ve druhém poločase otevřel krásnou střelou Josef Šneberger, čemuž předcházelo jeho elegantní uvolnění přes svého strážce. Ve 67. minutě to už bylo 6:0, kdy se prosadil Matěj Novák, který dorazil do sítě klatovské svatyně brankářem vyraženou dělovku Adama Černého. Tři minuty před koncem zápasu jsme se prosadili po sedmé, kdy Josef Hájek vyslal na branku jedovatou střelu z hranice velkého vápna, která klatovského brankáře zaskočila a nám udělala radost. Tečku za zápasem udělal v poslední minutě Filip Hofman, který na dvakrát dorazil do hostující branky střelu Josefa Hájka, která skončila na břevně a odrazila se do pokutového území. Zcela po zásluze jsme vyhráli první přípravné utkání, kdy jsme hosty nepustili do žádné vážnější šance a utkání měli po celou dobu pod kontrolou.

Branky:  Hájek 2, Hofman 2, Novák, Pracht, Šmíd, Šneberger

Sestava:  U15 - Výtisk, Pleticha, Šiml, Hrdina, Hönig, Novák, Hofman