SK Petřín Plzeň - Junior Chomutov 5:1 (2:1)

25. 2. 2020

SK Petřín Plzeň - Junior Chomutov 5:1 (2:1)  Kalas 2, Pleticha, Kacerovský, Kolářík

Po vítězném utkání se Žižkovem nás v dalším příprvaném zápase čekal Junior Chomutov, kterému jsme chtěli oplatit loňskou vysokou  porážku. Od úvodních minut jsme se prezentovali lepším pohybem než soupeř, drželi jsme míč častěji na našich kopačkách a halvně měli kluci v hlavě nastaveno, že dnes severočechům vrátí vše i s úroky. První branky jsme se dočkali v 18. minutě, kdy si na střílený centr Adama Hrdličky z rohového kopu naběhl Honza  Pleticha a nekompromisní hlavičkou málem prothl síť chomutovské branky. O pět minut už však bylo vyrovnáno, kdy jsme si v pokutovém území nepočínali důrazně, nedokázali jsme přetažený centr odvrátit a chomutovský hráč s notnou dávkou štěstí vyrovnal. Vyrovnávací gól nás ale nepoložil, ba naopak nabudil a ve 27. minutě po rychlé akci, která začala hozením autu téměř u půlicí čáry jsme se dostali opět do jednobrankového vedení. Na dlouhý aut si seběhl Sam Kacerovský, hlavou ho prodloužil za sebe na Kalase, který se elegantně zbavil obránce, zatáhl míč po levé straně a přesným centrem do pokutového území oslovil Sama Kacerovského, který ve skluzu podél brankáře skóroval. Byla to blesková akce, kdy tři hráči, včetně házejícího aut, dokázali z téměř poloviny hřiště překonat svým pohybem, náběhem a načasovnou přihrávkou vymotat celou chomutovskou defenzivu. V prvním poločase už branka nepadla, poločasový výsledek 2:1 odpovídal dění na hřišti, kdy jsme byli akivnější než soupeř a vedení jsme si zasloužili.  Do druhého poločasu jsme vstoupili stejně aktivně, šance přicházeli, ale bohužel nám chyběl klid v předfinální části, kdy jsme hodně dobrých příležitostí ke skórování řešili špatně a zbrkle. V 51. minutě jsme se ale přeci jenom dočkali, kdy Kalas dobře presoval chomutovského obránce, využil svého důrazu udělal si místo k zakončení a pěknou střelou nás poslal do doubrankového vedení. O devět minut později jsme kopali přímý volný kop, ke kterému se postavil Adam Hrdlička a povedeným centrem našel v pokutovém území soupeře hlavu Kalase, který pěknou hlavičkou zvýšil na 4:1. Tečku za povedeným zápasem udělal v 77. minutě Vena Kolářík, který si naběhl na přihrávku Martina Olacha, středem hřiště navedl míč na hranici velkého vápna, vystřelil, kdy střela za pomocí odrazu od clonícího obránce skončila k údivu všech  v síti chomutovské branky. Konečný výsledek 5:1 zcela korespondoval předvedenému výkonu na hřišti. Z naší strany to byl až na malé připomínky a technické nedostatky kvalitní zápas, který jsme především zvládli nasazením a týmovým pojetím, což je do dalšího období povzbuzujicí. Junioru jsme tak se vším všudy vrátili loňskou potupující porážku 9:2.

Branky:  Kalas 2, Pleticha, Kacerovský, Kolářík

Asistence: Hrdlička 2, Kalas, Olach