SK Petřín Plzeň - FK Tachov 5:5 (1:4)

27. 1. 2019

SK Petřín Plzeň - FK Tachov  5:5  (1:4)  Hofman 2, Hönig, Kolářík (p), Křemenák

V neděli jsme nastoupili proti Tachovu a začátek ukání nám jako v předchozích zápasech utekl a my museli dohánět. Tachov se předvedl v dobrém světle, první čtvrthodinu lépe kombinoval, vysoko napadal naší rozehrávku, byl rychlejší, důraznější a my jsme si s tím nevěděli rady. Za naší pasivitu jsme byli po zásluze potrestáni už v 8. minutě, kdy jsme na pravé straně udělali lacinou chybu v rozehrávce, pak si v několika  soubojích počínali nedůrazně, kdy následně útočník hostů za pomoci teče překonal bezmocného Ondru Petra. Ve 14. minutě to už bylo 0:2, kdy hráč Tachova z přímého kopu "ligovým kopem" trefil horní roh naší branky. Minutu poté jsme snížili, kdy Filip Hofman svým presingem vystihl rozehrávku hostujícícho brankáře s obráncem a se zakončením si věděl rady. Ve 23. minutě se gólově prosadili hosté, kdy využili rychlý brejk, do naší otevřené obrany. Neuběhly ani dvě minuty a bylo to o tři branky, kdy jsme opět propadli ve středu hřiště a naši zadáci si poté neporadili s rychlým  přečíslením středem hřiště. Stav 1:4 byl hrůzostrašný, ale spravedlivý.  Po důrazné domluvě během poločasové přestávky, se kluci zvedlli a začali hrát. Najednou jich bylo plné hřiště, začali soupeře přehrávat a byli za to po zásluze odměněni.Ve 43. minutě byl Matěj Novák faulován v pokutovém území Tachova, kdy nařízenou penaltu Vena Kolářík s přehledem proměnil. V 53. minutě na rozdíl jedné branky snížil Kuba, který na hranici velkého vápna zachytil rozehrávku Tachova, připravil si míč a pěknou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Za dvě minuty to bylo znovu o dva góly, a opět to byl rychlý brejk po naší levé straně. My jsme však přispěchali s rychlou  odpovědí kdy si na průnikovou přihrávku Dana Křemenáka mezi obránce naběhl Filip Hofman, šikovně si míč potáhl a obstřelil vyběhnutého brankáře Tachova. Tři minuty před koncem utkání bylo vyrovnáno, kdy David Lhoták z levé strany poslal centr do pokutového území, kde se míč po několika odrazech dostal až k Danovi Křemenákovi, který pohotově zakončil. Zápas tedy skončil spravedlivou remízou, kdy první poločas jsme nepochopitelně zaspali a předvedli nehodný výkon týmu, hrající českou divizi žáků. Ve druhém poločasu jsme se zlepšili, ale do ideálu to má hodně daleko. Výmluva, že kluci z Tachova byli vyspělejší a že většina z nich byla o rok starší, nestačí. My zase hrajeme o soutěž výš. Máme před sebou ještě hodně práce a kluci si budou muset sáhnout do svědomí, jestli dnešnímu mači dali vše.

Příští víkend nás čeká další dvojzápas, kdy v sobotu přivítáme Most a v neděli Chomutov, oba hrající stejnou soutěž jako my, pouze jinou skupinu.

Branky: Hofman 2, Hönig, Kolářík, Křemenák

Asistence: Křemenák, Lhoták