SK Petřín Plzeň - FK Slavoj Vyšehrad 9:2 (3:0)

3. 10. 2021

SK Petřín Plzeň - FK Slavoj Vyšehrad 9:2 (3:0) Frank 5, Kolářík 2, Šedivý, Knopp

Ve vloženém 13. kole jsme na domácím hřišti hostili Slavoj Vyšehrad. Vzhledem k předchozím výsledkům hostů nás nečekalo nic jednoduchého, očekával se rychlý fotbal s velkým nasazením. Od prvních minut se všechny prognózy naplnily, hra se přelévala ze strany na stranu a fotbal se musel líbit. Ve 13. minutě jsme vyvinuli enormní tlak na rozehravku hostů, donutili brankáře Vyšehradu k špatné rozehravce, tuto zachytil Martin Frank a pohotovou střelou o tyč nás poslal do vedení. Na druhý gól jsme čekali do 28. minuty, kdy se přímo z rohového kopu prosadil s malým přispěním hostujícího brankáře Vena Kolářík. Tečku za prvním poločasem udělal  Patrik Šedivý, kterého do samostatného úniku poslal hlavou Martin Frank, který prodloužil dlouhý nákop našeho brankáře Járy Vytiska. V prvním poločase oba týmy předvedly rychlý kombinační fotbal, který bavil přítomné diváky. Do druhého poločasu vstoupil lépe Vyšehrad, kdy i hosté ukázali kvalitní presing, po kterém se dostali k zakončení a nechytatelnou střelou k tyči ve 46. minutě snížili na rozdíl dvou branek. My jsme ale přispěchali s rychlou odpovědí a krátce po rozehraní jsme si vzali opět po výborném vysokém napadání rozehravky Vyšehradu tříbrankové vedení zpět. Autorem branky byl Martin Frank, kterému přihrávkou proti noze asistoval jeho parťák z útoku Patrik Šedivý. V 50. minutě drze pronikl do pokutového území Filip Hofman, kde byl nedovoleně zastaven a pískala se penalta. K té se postavil Martin Frank a přesnou střelou k tyči, zkompletoval svůj zápasový hattrick. O dvě minuty později  bylo ještě  veseleji, kdy se po rychlé kombinaci vystřižené jako z učebnice moderního fotbalu, po finální přihrávce Veny Koláříka dostal do samostatného nájezdu na brankáře Vyšehradu Martin Frank, který z hranice velkého vápna dělovkou na zadní tyč skóroval. V 60. minutě se svého prvního prvoligového gólu dočkal Šimon Knopp, který po rychle rozehraném autu Matějem Novákem propálil vše, co mu stálo v cestě. O deset minut později vymyslel Vena Kolářík pěknou průnikovou přihrávku na Martina Franka, který zvýšil svým pátým !!! gólem v zápase na 8:1. Deset minut před koncem se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči Vena Kolářík a technickou střelou nadal hostujícímu  brankáři žádnou šanci. Tečku za velice pohledným zápasem, který se odehrál ve vysokém tempu udělal Vysehrad, jehož hráč pěknou střelou snížil na konečných 9:2. Zisk tři bodů nás posunul na druhé místo v tabulce o dva body za vedoucí Slavii Praha.

Branky: Frank 5, Kolářík 2, Šedivý, Knopp

Asistence: Kolářík 2, Novák, Šedivý, Frank