SK Petřín Plzeň - FK Most 7:4 (3:1)

3. 2. 2019

SK Petřín Plzeň - FK Most  7:4 (3:1)  Kolářík, Hönig, Hrdlička, Olach, Novák, Gožo, Hofman

V dalším přípravném utkání jsme se na domácí umělce postavili proti Mostu, který hraje stejnou soutěž jako my. Hned od začátku jsme to byli my, kdo převzal otěže zápasu a jen díky špatné koncovce se hrálo do 12 minuty 0:0. Soupeře jsme v této fázi hry nepouštěli do žádné větší šance a dá se říct, že se prakticky hrálo na mostecké polovině. Gólové radosti jsme se dočkali v již zmíněné 12. minutě, kdy se po levé straně technicky přes dva hráče uvolnil Filip Hofman, přihrávkou před branku nabil Venovi Koláříkovi, pro kterého uklidit míč do sítě už nebyl žádný problém. V 15. minutě to už bylo 2:0, kdy Filip Hofman nahrál Kubovi Hönigovi, ten si prvním dotykem míč připravil ke své obávané střele, vystřelil z hranice velkého váplna a mostecký brankář se mohl jen podívat a marně se natahovat. Ve 30. minutě jsme kopali z levé strany roh, ten prolétl s tečí hostujících hráčů až na druhou stranu pokutového území k Adamovi Hrdličkovi, který míč vrátil vysokým lobem zpět do pokutového území tak dobře, že míč zapadl na vzdálenější tyč mostecké svatyně. Před koncem prvního poločasu se gólově prosadili hosté, kdy využili špatné rozehrávky našeho brankáře, kterého jsme si kvůli zranění naší jedničky Ondry Petra vypůjčili z mladších žáků. Poločasový stav 3:1 mohl být pro nás výraznější, ale bohužel jsme nedokázali proměnit stoprocentní šance.  Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit stejně aktivně jako v tom prvním, ale bohužel jsme hned na začátku udělali školáckou chybu ve středu hřiště a přišel trest v podobě mosteckého gólu na 3:2. O dvě minuty později nám vedení o dva góly vrátil Martin Olach, který se probil po levé straně, do pokutového území a s velkým štěstím překonal mosteckého brankáře. Ve 44. minutě Filip Hofman ve středu hřiště elegantně prohodil mezi dvěma obránci míč na nabíhajícího Matěje Nováka, který v tváří v tvář s brankářem Mostu nezaváhal a zvýšil na 5:2. Pět minut poté jsme předvedli po levé straně krásnou rychlou fotbalovou kombinaci, kdy míč z jednoho doteku prošel přes tři hráče až k centrujícímu Tadeášovi Sieberovi, který přesným zpětným centrem vybídl Fandu Goža, který přízemní tvrdou střelou k tyči nedal brankáři Mostu žádnou šanci. V 62. minutě se gólové radosti dočkal neúnavně napadající Filip Hofman, kdy vystihl rozehrávku brankáře, který mu chtěl udělat kličku, vypíchl mu míč a do prázdné branky zavěsil 7:2. Až ke konci zápasu se prosadili hosté, kdy po našich hloupých chybách, které by se neměly stávat, dvěma góly stanovili konečné skóre na 7:4. Náš výkon v tomto zápasu byl kvalitní, soupeře jsme přehráli a jen díky naší nemohoucnosti v zakončení jsme dali "pouze" sedm branek. Kaňkou na zápase jsou dva obdržené góly v závěru zápasu.

Branky:  Kolářík, Hönig, Hrdlička, Olach, Novák, Gožo, Hofman

Asistence: Hofman 3, Sieber 2

Sestava:                              Jankovič