SK Petřín Plzeň - FK Baník Sokolov U18 5:2 (2:0)

14. 2. 2022

SK Petřín Plzeň - FK Baník Sokolov U18  5:2 (2:0) Frank 3, Šedivý, Novák

Další přípravný zápas jsme odehráli proti o rok starším dorostencům Baníku Sokolov. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně, kdy jsme si díky dobrému pohybu a přesné kombinaci vytvořili několik nadějných příležitostí, kdy k maximální spokojenosti chyběla pouze kvalitnější finální fáze. Během prvních 15 minut jsme Baníkovce výrazně přehráli, hosté se jen sporadicky dostávali na naší polovinu, chyběl tomu pouze gól. Ten přišel ve 20. minutě po rychlém brejku, kdy Martin Frank šikovně prohodil míč mezi obránci Sokolova na Patrika Šedivého, který tvrdou střelou orazítkoval pouze pravou tyč sokolovské svatyně, kdy si následně odražený míč našel dobíhající Matěj Novák a střelou do odkryté branky nás poslal do zaslouženého vedení. Bylo to paradoxně v době, kdy baníkovci začali hru vyrovnávat. O dvě minuty jsme předvedli krásnou rychlou fotbalovou akci, kdy Filip Hofman navedl míč do středu hřiště, přihrávkou do levé strany do tandemu uvolnil Honzu Pletichu, který přízemní přihrávkou do prostoru malého vápna našel zcela volného Patrika Šedivého, pro kterého gólové zakončení do "prázdné" branky byla lahůdka. Do konce poločasu se už skóre neměnilo, takže na krátkou poločasovou přestávku se odcházelo za našeho dvoubrankového vedení. První poločas jsme zaslouženě vyhráli, obzvlášť první čtvrthodina byla z naší strany hodně povedená. Hosté v závěru prvního dějství hru postupně vyrovnali, ale naše obrana byla pevná. Začátek druhého poločasu nám už tak dobře nevyšel. Baníkovci nás začali pohybově a herně přehrávat, my jsme se nemohli dostat do tempa a dělali jsme laciné chyby. Jen díky pevné obranné činnosti jsme drželi čisté konto. Postupem času jsme hru vyrovnali, začali být zase nebezpeční, což vedlo ke vstřelení naší třetí branky. V 65. minutě se po špatné rozehrávce baníkovců míče zmocnil Martin Frank, navedl si míč na hranici velkého vápna a výstavní střelou do pravé šibenice zvýšil na 3:0. Neuběhli ani tři minuty hry, Sam Kacerovský dlouhým pasem našel  Filip Hofman, tem se protáhl po pravé straně hřiště až do pokutového území, kde přízemní přihrávkou našel na druhé straně dobíhajícího Martina Franka, který ve skluzu dopravil míč do sítě sokolovské branky.  Vedení o čtyři branky nás nejspíš uspalo, upustili jsme z aktivního pojetí hry a začali jsme si koledovat. V 75. minutě  jsme bohužel po několika chybách a nedůrazu v obraně inkasovali a posadili hosty na koně. Baníkovce vstřelený gól viditelně nabudil, my jsme kupili chybu za chybou a v této fázi hry jsme byli horším týmem. Pět minut před koncem baníkovci za svoji aktivitu zaslouženě snížili na rozdíl dvou branek a závěr zápasu ještě zdramatizovali. Definitivní jistotu vítězství nám dal Martin Frank, který technickou střelou kolem vyběhnutého brankáře zužitkoval chytrou přihrávku od Sama Kacerovského. Ve druhém poločase jsme nenavázali na výkon z toho prvního, měli jsme v něm dobrou desetiminutovku, ve které jsme dali dvě branky, ale zbylý čas nebyl z naší strany vůbec dobrý.

Branky: Frank 3, Šedivý, Novák

Asistence: Šedivý, Pleticha, Hofman, Kacerovský

Sestava: všichni (absence Trojan, Gožo, Salák, Petr, Domanský,