SK Petřín Plzeň - FK Baník Sokolov 5:3 (2:2)

29. 9. 2021

SK Petřín Plzeň - FK Baník Sokolov 5:3 (2:2) Frank 4, Hofman

Po povinném vítězství v Benešově nás čekal domácí zápas s Baníkem Sokolov. Vstup do utkání nám vůbec nevyšel, a už v 6. minutě jsme prohrávali z proměněného pokutového kopu baníkovců 0:1. V 11. minutě mohlo být ale vyrovnáno, bohužel Martin Frank neproměnil svůj sólový nájezd na brankáře Sokolova. O čtyři minuty jsme se už ale dočkali.  Patrik Šedivý nastartoval své turbo, po levé straně se prohnal kolem zadáků hostů, pak vymyslel v pokutovém území zpětnou přihrávku na volného Martina Franka, který v akrobatické poloze střelou z voleje  vyrovnal. Hosté se však znovu dostali do vedení. Ve 24. minutě jsme si při soupeřově autu nepočínali v pokutovém území důrazně, baníkovec si míč prostrčil mezi našimi obránci, přičemž byl faulován a pískala se penalta č. 2. Soupeř jí proměnil a vzal si jednobrankové vedení zpět. Další ránou pro náš tým bylo vynucené střídání kapitána a pilíře naší obrany  Honzy Pletichy. S nepříjemným vývojem si ale kluci poradili na výbornou a do poločasu vyrovnali a opět to bylo z pokutového kupu, tentokrát jsme penaltu kopali my. Lukáš Salák svým důrazem ustál několik soubojů před brankou hostů a když chtěl míč přihrát na volného spoluhráče byl při tom faulován a pískalo se. K zahrání desítky se postavil Martin Frank a tvrdou střelou k tyči nezaváhal. Do konce prvního poločasu už žádná branka nepadla, tak se na přestávku odcházelo za stavu 2:2. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, hráči Sokolova byly v ofenzivě nebezpeční, takže remízový stav byl k předvedeným výkonům obou  týmů spravedlivý. Kluci v první půlce působili na hřišti zakřiknutě, nervózně z čehož pramenily nevynucené chyby v rozehrávce, což byla voda na mlýn soupeři. Pokud jsme chtěli v tomto zápase uspět, museli jsme ve druhém poločase toto změnit. K tomu nám hodně pomohl sokolovský brankář, kterému ve 46. minutě vypadl z náruče míč přímo před nohy Martina Franka, který využil této nabídky a střelou na přední tyč nás hned v úvodu druhé půlky poslal do jedno brankového  vedení, čímž zároveň uzavřel svůj zápasový hattrick. Jenže baníkovce laciný gól nepoložil. Hosté byli stále nebezpeční, hrál se vyrovnaný zápas a bojovalo se o každý metr hřiště. Jejich aktivita jim přinesla v 53. minutě ovoce v podobě třetí vyrovnávací branky, kdy jsme při rychlém kontru baníkovců opět propadli v obranné fázi. Ale i my jsme byli nebezpeční, kdy jsme si v rozmezí 61. až 62. minuty vypracovali dvě gólovky, které jsme však zahodili. Nejprve Filip Hofman tváří v tvář s brankářem Sokolova nastřeli tyčku a následně Patrik Šedivý nedokázal po svém úniku přesně nahrát do pokutovému území na naše dva zcela  volné hráče. V 80. minutě jsme šli do vedení. Filip Hofman vyslal přihrávkou mezi obránce Martina Franka na sokolovskou branku, kdy první zakončení stačil hostující brankář zneškodnit, míč se však od něj znovu odrazil a vrátit ho do prázdné branky už byla pro něj lahůdka. Jenže hosté opět ukázali, že chtějí na našem hřišti bodovat, nesložili zbraně a hnali se do útoku. V 82. minutě při nás stáli všichni svatí. Baníkovec  v jasné  gólové šanci zvolil při zakončení špatné řešení a míč mu utekl za autovou čáru. Infarktový závěr zápasu nebyl pro diváky se slabým srdcem, protože do poslední minuty nebylo o výsledku zápasu rozhodnuto. V první minutě nastavení hrací doby se k přímému kopu postavil Filip Hofman a pěknou technickou střelou na zadní tyč zcela zlomil sokolovský odpor a zajistil, že tři body zůstanou doma.

Branky: Frank 4, Hofman

Asistence: Šedivý, Hofman