SK Petřín Plzeň - FK Admira Praha 2:1 (1:0)

6. 11. 2018

SK Petřín Plzeň - FK Admira Praha  2:1 (1:0)  Hrdina, Kolářík

V posledním domácím zápase podzimní části sezóny jsme hostili Admiru Praha a podle postavení v tabulce se mělo jednat o jasnou záležitost a bodovat na plno bylo dá se říct povinností. Jenže už jednou jsme se v zápase ve Střešovicích přesvědčili, jak jsou taková utkání těžká a že každý zápas začíná stavem 0:0, kdy pro zisk tři bodů je potřeba se soustředit na výkon od samého začátku, nic nepodcenit a makat naplno. Od úvodních minut nás soupeř z Prahy přesvědčil o tom, že umí hrát fotbal a že svou kůži nedá zadarmo. My jsme se naopak nemohli chytit, vázla nám kombinace a přes urostlé zadáky jsme se jen ztěžka prosazovali. V 15. minutě se nám podařilo vstřelit úvodní gól, kdy se o to postaral David Hrdina, kdy ve skluzu usměrnil do branky Admiry přesný centr Martina Olacha. To bylo ale v prvním poločase z obou stran vše, takže úvodní dějství skončilo naším těsným vedením 1:0. První poločas byl z naší strany plný nepřesností, upracovaný, oko diváka jsme moc nepotěšili. Do druhého dějství jsme pozměnili sestavu, kdy Martina Franka vystřídal Matyáš Kobes a Tadeáše Siebera nahradil Kuba Hönig. Ani vstup do druhé půlky se nám moc nevydařil a hosté zjistili, že dnes můžou bodově uspět a začali pořádně zlobit. My jsme hře Admiry odolávali především obětavostí, bojovností, ale pořád jsme se nemohli herně chytit a hrát fotbal, kterým jsme se prezentovali v předchozích zápasech. Ve 39. minutě jsme však už kapitulovali, kdy jsme po centru do našeho vápna byli opět v pokutovém území nedůrazní a hosté toho využili a zcela po zásluze za svoje nasazení vyrovnali na 1:1. V 52. minutě šel na hřiště Vena Kolářík za Fandu Goža, ale ani tohle střídání nedokázalo otupit chuť hostů získat tři body. Opět se hrál vyrovnaný zápas s mírnou převahou Admiry, z naší strany plný nepřesností. V 58. minutě se dostal na hřiště po dlouhé pauze, zapříčiněné dlouhodobým vleklým zraněním Filip Vaňourek, který vystřídal Dana Křemenáka. V tomto časovém úseku soupeř z Prahy tlačil a my se začali strachovat o výsledek a tři body. Zvlášť když hostům nebyl uznán gól pro postavení hráče mimo hru, které bylo správně posouzeno lajnovým rozhodčím. V 63. minutě obdržel žlutou kartu Vena Kolářík za faul, kdy zastavil dobře rozvíjející se šanci hostů. Jak se blížil konec zápasu, kluci svojí zarputilostí a touhou přeci jenom urvat tři body začali hosty přehrávat a vytvořili si několik nadějných šancí, kdy nám ale většinou nevyšla finální přihrávka. V 67. minutě jsme střídali naposledy, kdy šel na hřiště Honza Pleticha za Martina Olacha. Když už se schylovalo k penaltovému rozstřelu o druhý bod, tak se z dobrých dvaceti metrů opřel do odraženého míče svojí levou nohou Vena Kolářík a výstavní střelou rozhodl o tom, že tři body zůstanou doma. Krátce po rozehrání totiž k naší velké radosti hlavní arbitr zápas ukončil. Tým Admiry zaslouží pochvalu za svůj výkon a konečný výsledek je pro ně za průběh zápasu krutý. K příštímu a rovněž poslednímu podzimnímu utkání cestujeme do Prahy na hřiště čtvrtého týmu soutěže ABC Braník a pokud předvedeme stejný výkon jako proti Admiře, tak zisk tří bodů bude velkou utopií.

Branky: Hrdina, Kolářík

Asistence: Olach