SK Petřín Plzeň - FC Viktoria Plzeň U13 2:0

11. 2. 2019

SK Petřín Plzeň - FC Viktoria Plzeň U13  2:0  Žemlička, Frank

V dalším přípravném utkání jsme změřili síly s týmem FC Viktoria Plzeň U13. Mladým viktoriánům jsme chtěli vrátit loňskou porážku a odčinit tak náš nepovedený výkon. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, důrazně a jejich rozehrávku jsme napadali hodně vysoko, čímž jsme je nechtěli pustit do kombinační hry. V šesté minutě jsme byli za svoji aktivitu po zásluze odměněni, kdy jsme se prosadili po standartní situaci. Na rohový kop rozehraný Kubou Hönigem si naběhl Radek Žemlička a pohotovým zakončením rozvlnil síť Viktorky. Pak jsem si vypracovali několik slibných šancí ke skórování, ale v koncovce jsme zklamali. Druhý gól jsme přidali ve 14. minutě, kdy si Fanda Gožo počínal ve středu hřiště důrazně, vyhrál hlavičkový souboj, hlavou míč vrátil do pokutového území, kde si míč zpracoval Martin Frank a druhým dotekem brankáře Viktorky prostřelil. V první třetině už gól nepadl, takže na první přestávku se odcházelo za stavu 2:0. V prvním dějství jsme byli lepším týmem, soupeře do ničeho vážnějšího nepustili. Ve druhé třetině soupeř přidal a postupem času hru vyrovnal. My jsme si však vypracovali další gólové příležitosti, ale opět jsme zaváhali v koncovce. Hosté se rovněž neprosadili, kdy pěkné zákroky předvedl Dominik Daněk. Druhá třetina skončila remízou. Ve třetí třetině to byl vyrovnaný boj, kdy se šanci střídali na obou stranách, ale oba gólmani byli bezchybní. Zápas skončil naším vítězstvím, které jsme si za výkon v první třetině  zasloužili a mohli tak vrátit viktoriánům loňskou porážku.

Branky: Žemlička, Frank

Asistence: Hönig, Gožo