SK Petřín Plzeň - FC Viktoria Plzeň 3:13

20. 4. 2018

SK Petřín Plzeň - FC Viktoria Plzeň  3:13  (Křemenák, Hofman, Frank)

V dohrávce13. kola žákovské ligy jsme na domácím hřišti přivítali jednoho z favoritů soutěže, který se přetahuje s pražskou Spartou o první místo v tabulce. Nečekalo nás tedy nic jednoduchého, ale i jednou se může povést. Úvod zápasu nám nevyšel na výbornou, kdy gólovou šanci neproměnil Martin Frank. A tak platilo otřepané, nedáš - dostaneš. Střelecký účet utkání tedy otevřeli Viktoriáni ve 3. minutě. Následně přidali další dva góly, takže v 16. minutě svítilo na světelné tabuli skóre 0:3. Ve 26. minutě se nám díky Danovi Křemenákovi podařilo snížit, kdy svým vysokým presingem vybojoval míč a lobem rozvlnil síť soupeřovo branky. Do přestávky jsme tedy odcházeli s dvoubrankovým mankem. Úvod druhého dějství nám vyšel na jedničku, kdy po levé straně unikl Vojta Klein, před branku hostů poslal zpětnou přihrávku, kterou k pravé tyči uklidil Filip Hofman. Stav 2:3 nám nalil čerstvou krev do žil, ale Viktoriáni se zmátořili a čtyřmi góly v řadě nám utekli na rozdíl pěti gólů! Skóre zápasu po druhé třetině bylo tedy 2:7. Ve třetí třetině hosté přidali ještě šest branek, kdy my jsme se prosadili pouze jednou a to v podání Martina Franka, který chytrým lobem nedal vyběhnutému brankáři soupeře žádnou šanci. Konečný stav 3:13 odpovídal dění na hřišti. Hráči FCVP byli po celou dobu zápasu lepší, diktovali tempo hry, v osobních soubojích byli o dost důraznější, rychlejší. Bylo by ale  špatné, kdyby tomu tak nebylo, je to přeci výběr hráčů ročníku 2005 v rámci celého Plzeňského kraje. Krásný fotbalový zážitek pro diváky, domácí hráče zkazilo pouze zranění hostujícího hráče, kterému tímto přejeme brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na zelený pažit.

Branky: Křemenák, Hofman, Frank

Asistence: Klein